реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Потяг "Берлін - Кьонігсберг" готується...

Отже, поступово намічається і російсько- литовсько- кенігсбергський фронт. Мова про рішення Литви обмежити на 50 відсотків транзит через свою територію російських товарів у російську ж Калінінградську область, яка історично була Східною Пруссією. Формально Литва виконує рішення ЄС про санкції, але для московитів це болючий удар. Адже ця область - апендикс серед кордонів Євросоюзу.

Він був утворений Сталіним при потуранні помираючого Рузвельта і неможливості вплинути Черчілля. Німців звідти виселили 1947 року і область назвали на честь сталінського підпомогача Калініна. Історична назва столиці краю - Кьонігсберг, хоча поляки з цим і не згодні...

Власне, історик Лаурінас Кащюнас стверджує, що цей апендикс був переданий СРСР на 50 років і вже 1996 року строк "оренди" закінчився. Символом загнивання краю під російською орудою є меморіальний будинок філософа Іммануїла Канта. Я був там, коли ще СРСР додихав - і він був уже тоді отакий загиджений, як і територія довкола нього.

Ще 2015 року малочисельна Націоналістична партія Німеччини пропонувала провести референдум щодо приєднання до Німеччини. І там, попри російське населення, сильні сепаратистські настрої. Хоча би через те, що їм з'їздити в Польщу чи Литву ближче і дешевше, ніж у Росію. Тим паче, виросло молоде покоління, яке вже виховане навколо Балтійського університету, що пропагує окремішність Кьонігсбергу.

А нинішнє замикання калінінградців в анклаві санкціями ще більше підсилює невдоволення Москвою - адже до цього вони щотижня їздили в Польщу на закупки. Тепер зась!

Москва пригрозила Литві якимись карами. Ну-ну, пограйтеся з країною- членом НАТО!
Тож чекаємо гарячих новин. Україна міняє карту світу і відміняє несправедливі ялтинські та потсдамські угоди!

... Кажуть, на вокзалі в Берліні є вказівник "Берлін - Кьонігсберг. Поїзд тимчасово не курсує "

Василь ЧЕПУРНИЙТеги:Кьонігсберг, кант, розпад Росії, широка війна, Василь Чепурний, Калінінград


Читайте такожКоментарі (0)
avatar