реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА
Податкова рапортує: розрахункова база виконана!
13-Груд-11 1534 5.0 0
Від механізму стягнення податків залежить формування доходної частини бюджету, а це, як відомо, основна фінансова база держави. Саме податкова система сприяє постійним, стабільним і повноцінним надходженням коштів до бюджету.
Одним з першочергових завдань ринкової реформи в Україні є створення ефективної податкової системи, яка б забеспечувала розвиток народногосподарського комплексу країни, відповідним чином регулювала б економічні відносини.
Податки - це обов'язкові платежі юридичних та фізичних осіб до бюджету. За допомогою податків, пільг та санкцій держава стимулює технічний прогрес, збільшення робочих місць, капітальні вкладення та розширення виробництва тощо.

Позитивні тенденції розвитку економіки міста, застосування сучасних форм і методів податкового менеджменту, запровадження нових підходів у адмініструванні податків, а також налагодження партнерських відносин з платниками податків реалізувалися у збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

З початку 2011 р. податковою інспекцією міста Чернігова до бюджетів усіх рівнів зібрано 866,1 млн.грн.
Державний бюджет поповнився на 447,2 млн.грн. Розрахункова база виконана на 103,3 відс., додатково надійшло 14,3 млн.грн.

До загального фонду Державного бюджету надійшло 437,7 млн.грн. або 105,7 відс. доведених показників. Бюджет додатково отримав 23,5 млн.грн.

Бюджетоформуючими платежами Державного бюджету є податок на додану вартість, питома вага якого у загальних надходженнях становить 54,7 відс., податок на прибуток 33,1 відс. та акцизний збір 4,4 відс.

Доведені завдання місцевого бюджету виконано на 108,8 відс., зібрано 418,8 млн.грн., додатково забезпечено надходжень у сумі 33,9 млн.грн. Приріст до фактичних надходжень 2010 року склав 15 відс. або 54,6 млн.грн.

Доходи місцевого бюджету більше ніж на дві третини (а саме на 77,7 відс.) сформовані за рахунок податку на доходи фізичних осіб, якого надійшло 325,4 млн.грн. До відповідного періоду минулого року забезпечено приріст надходжень цього податку на 46,7 млн.грн. або 16,7 відс.

Сучасному суспільству потрібна результативність податкової системи, злагоджена робота та її кінцевий результат. Саме так працюють чернігівські податківці, й надалі працюватимуть над розширенням бази оподаткування та залученням додаткових резервів для забезпечення стабільних податкових надходжень.

Федір УЯНЕНКО, голова комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернігові, начальник ДПІ у м. Чернігові


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:формування бюджету, Чернігів, ДПІ в Чернігові


Читайте такожКоментарі (0)
avatar