Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Перший у краї пам'ятник героям російсько- української війни
14-Жов-16 2267 0.0 2
Крига скресла … Це я про те, що День захисника України поволі перетворюється із якогось екзотичного свята на всенародне, а 23 лютого нарешті відходить в минуле разом з тими, хто його започатковував і системно вбивав у свідомість українців.

Дивлячись на велику кількість людей, котрі 14 жовтня зійшлися до центральної частини Козельця, щоб стати учасниками відкриття пам’ятника загиблим в російсько-українській війні землякам, в душі радів, що люди виявилися, як кажуть, на висоті, що вони, відклавши приватні справи в бік, прийшли вшанувати своїх захисників. Як не дивно, взяли участь у заходах, приурочених до Дня захисника Вітчизни та церковного свята Покрови Пресвятої Богородиці, й деякі місцеві компартійні активісти, які ще недавно гасали з червоним стягом центром селища й до піни з рота відстоювали місце Ульянова-Лєніна на козелецькому постаменті. Прийшли на згадку слова В’ячеслава Чорновола, який колись з приводу подібної ситуації сказав: «Прозрівати ніколи не пізно!».

Пам’ятник відкрили з відповідними (в тому числі й військовими) почестями, на його відкритті виступили діти, до пам’ятника були покладені гірлянди, живі квіти, свічки пам’яті, пролунав автоматний салют. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблих на сході України земляків - Сергія Александренка, Володимира Бондаренка, Олександра Бригинця, Миколи Васюка, Олега Васюка, Андрія Грановського, Руслана Джужи, Богдана Жайворонка, Володимира Женжерухи, Олега Кобченка, Сергія Коворотного, Андрія Лепехи, Євгенія Лоскота, Романа Музики, Олександра Новодіда, Анатолія Олійника, Олександра Пономаренка, Олександра Приходька, Володимира Рвачова, Юрія Савченка, Віктора Соснюка, Дмитра Титка, Андрія Тищенка, Олександра Шелепаєва, Миколи Яжука.

Виголосили промови ті, кому було що сказати громаді та рідним загиблих. І навіть «прокол» з організацією централізованого підвозу рідних полеглих бійців до райцентру, про що говорила від мікрофону дружина танкіста Романа Музики Олена, не зіпсували гарного враження від цієї неординарної в житті всієї Чернігівщини події.

Показовим є те, що освячення пам'ятника нашим Героям відбулось за участі священика саме УПЦ Київського Патріархату отця Ярослава (Гики), який релігійну діяльність у Козелецькому районі поєднує з капеланством та волонтерською роботою. На рахунку отця Ярослава - велика кількість виїздів на передову з усім необхідним для наших вояків, а також з релігійною місією. Щоб пам’ятник таки з’явився в Козельці, доклалися всі – воїни, що брали участь в бойових діях, волонтери, доброчинці, підприємці, районна й місцева (козелецька) влади, небайдужі громадяни тощо.

Бійці, що брали участь в боях на сході України, разом із матерями, дружинами та дітьми загиблих побратимів висадили саджанці туї. Після цього урочистості перемістилися до РБК. Тут учасників війни на сході України нагороджували грамотами й квітами, один з воїнів - Олександр Лоза із Берлозів навіть отримав з рук голови Козелецької РДА Володимира Шведа ключі від нової квартири. У наш час робити такі дарунки – задача не з легких, тому в цьому слід віддати належне владі. На сцену РБК піднімались громадські активісти, волонтери, представники органів державної влади й місцевого самоврядування, щоб подякувати хлопцям за мужність, непохитність і героїзм, проявлені в боротьбі з ворогом. А учасники художньої самодіяльності як з Козелецького району, так із обласного центру організували для учасників війни та всіх, хто прийшов цього дня на урочистості, цікаву концертну програму.

Ігор СЕНЧЕНКО

Фото автора


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Чернігівська єпархія, Козелець, АТО, російсько- українська війна


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
1
Перший пам'ятник Героям російсько-української війни був відкритий у Корюківці 14 жовтня 2015 року (минулого року).
avatar
2
Я як воїн АТО та учасник робіт по встановленні Пам’ятного знаку загиблим на Донбасі воїнам з Козелецького району офіційно заявляю! Що: (Керівництво Козелецької районної державної адміністрації жодної допомоги як технічної так і фінансової НЕ НАДАЛИ!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar