реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

"Перша шеренга" - у Русових

Представлення книги "Перша шеренга" про борців за волю України пройшло при повному залі обласної універсальної бібліотеки імені Русових. І в цьому вже є якийсь символізм - від Софії та Олександра Русових, які ще за російського царського режиму боролись за українство, і до сьогодні, коли ті ж таки росіяни вкотре прийшли з війною на Україну.

Дриектор бібліотеки Юрій Соболь, вітаючи перш за все молодь - студентів пенітенціарної академії та педаггічного університету, наголосив: ця книга важлива саме для них, бо дає розуміння за що ми боремось. Я також згадав про донецького військового лікаря, який, перераховуючи гроші на видання цієї книги, також написав: завдяки таким книгам ми розуміємо за що воюємо.

Книга видана чернігівським товариством "Просвіта" імені Т.Шевченка методом народної толоки - тобто давали гроші хто скільки зміг. Останнім, вирішальним був внесок голови обласного товариства "Просвіта" Олександра Шевченка. Упорядниками та співавторами виступили ми з Владиславом Савенком. Він написав нариси про Івана Коваленка та Дмитра Куровського, а я - про родину Лук'яненка та Валерія Сарану. Інші автори написали про Всеволода Ґанцова, Миколу Адаменка, Петра Рубана, Лесю Коцюбу, Леоніда Тереховича, Валентина Ральченка...

Слово на представленні книги мали Олександр Олійник, Володимир Бойко, Сергій Бутко, Лариса Куровська.

І для кожної публічної бібліотеки області, тобто для кожної громади, я передав книги - їх можна буде знайти і в Прилуках, і в Мрині, і в Семенівці, і в Срібному... Замовити ж для себе книгу також можна, придбавши у чернігівських книгарнях.

Василь ЧЕПУРНИЙ



Теги:нові книги, бібліотека Русових, Василь Чепурний, Владислав Савенок, Валерій Сарана, Юрій Соболь


Читайте також






Коментарі (1)
avatar
0
1
Трапилася нагода побувати на презентаціЇ збірника нарисів "Перша шеренга" у читальній залі Чернігівської обласної бібліотеки імені Софії та Олександра Русових
Зібралися там поважні люди - ветерани боротьби за новітню Українську державу 1980-90-х років на Чернігівщині, переважно із самого м. Чернігова. Слухачами була молодь, бо саме їй адресували книгу промовці - автори збірника. Те, що герої розповідей мали трагічну долю і її безславний кінець, за виключенням одиниць, наприклад Левка Лук'яненка, то одна справа. Інше діло - життєвий шлях присутніх шановних учасників національно-демократичного руху - чи був він аж таким успішним? Більшість із них - невдахи і не тому, що не мали талантів чи не старалися досягти особистого успіху в своїй омріяній державі. Не склалося в них, бо не так сталося з державою. Є в нас такі вади як шкурні інтереси, що означено як корупція. Оце явище наживи в штучно створений спосіб із застуванням важелів влади стало стрижнем внутрішньої державної політики всіх її гілок до найменшого її пальчика - владоможців у територіальній громаді... Через це ми й ослабли настільки, що стали спокусливими для агресора, що забажав помножити нас як націю і нашу державу на нуль.
Таких запитань під час презентації не задавалося: молодь відмовчувалась, а їхні сивочолі діди до відвертої розмови не спонукали. Мабуть, відкритішим буде наступне спілкування - з приводу виходу книги спогадів про них самих - діячів другої шеренги.
avatar