Головна › Новини › Захоплення
Перемогла „Марійка-перелюбниця“
29-Жов-10 1556 0.0 0
У рамках міжнародного фестивалю архівних та реставрованих фільмів „Il Cinema Ritrovato“ (м. Болонья, Італія) у категорії „Найкращий знову відкритий фільм“ переможцем став чеський DVD „Марійка-перелюбниця“ 1934 року (Marijka-nevěrnice, 72 хв., ч/б). В джерелах українською мовою фільм відомий як „Марійка-невірниця“.
Дія фільму режисера Владислава Ванчури, який скористався мотивами письменника Івана Ольбрахта, відбувається на Підкарпатській Русі в 30-і роки минулого століття. У цьому амбіційному проекті, позбавленому звичного для того часу сентименталізму, всі ролі виконують місцеві мешканці, з’являються сміливі еротичні моменти, а мовою фільму є цілком незрозумілий для чехів діалект.
Крім фільму В. Ванчури, на цьому ж диску записані ще три відреставровані фільми: „Весна на Підкарпатській Русі“ (1929, реж. Kaрел Пліцка, 10 хв., ч/б, німий), „Підкарпатська Русь“ (1937, реж. Aдольф Легнер, 11 хв., ч/б) та „Пісня про Підкарпатську Русь“ (1937, реж. Їржі Ваіс, 11 хв., ч/б). До бонусів включено також коментарі до фільму, відгуки з тогочасної преси, фотографії тощо.
Оновлене видання фільму з’явилося за сприяння чеського Національного кіноархіву та компанії „Filmexport Home Video“. Більше інформації про DVD та пункти продажу можна знайти на сайті архіву: www.nfa.czТеги:кіно, україна, Чехія, Еротика


Читайте такожКоментарі (0)
avatar