Головна › Новини › РЕЛІГІЯ
Патріарх нагадує Америці про її зобов'язання
04-Лют-15 699 0.0 0
Предстоятель УПЦ (КП) Патріарх Київський і всієї Руси- України Філарет під час зустрічей із представниками американської влади говоритиме про роль США як гаранта миру в Україні за Будапештським меморандумом, а також про допомогу з боку Америки, в тому числі зброєю Про це він заявив під час прес-конференції в посольстві України в Вашингтоні, передає "Укрінформ".

"Ми з Владикою Єпіфанієм приїхали на молитовний сніданок, який щорічно проводить президент США, для того, аби помолитися разом за мир та спокій у світі, а, з іншого боку, поспілкуватися та нагадали, що ми просимо Сполучені Штати до кінця виконати зобов'язання гаранта, тобто допомогти Україні захистити свою територію", - зазначив патріарх. Він нагадав, що Україна свого часу довела миролюбність, коли в 1994 році віддала весь потенціал ядерної зброї, який був третім за обсягами у світі. Тоді був підписаний Будапештський меморандум, і гарантами виступили США, Британія та Росія. Про це пише Експрес

"Якщо Будапештський меморандум не буде дотриманий, довіра до міжнародних договорів у світі буде втраченою", - зауважив патріарх. Філарет водночас підтвердив, що говоритиме про необхідність надання українському війську сучасних видів оборонної зброї. "Ми можемо і самі (в майбутньому, – Ред.) випускати озброєння, але зараз ми просимо допомогти нам захистити свою територіальну цілісність", - зауважив він, додавши, що духу українським військовим на передовій не позичати. Він також закликав діаспору підтримати Україну коштами та гуманітарною допомогою населенню, яке страждає від агресії на Донбасі, а також молитвами за мир та спокій в Українській державі.

Програмою візиту патріарха Філарета, крім участі в молитовному сніданку з Обамою, передбачені його зустрічі в Конгресі, у тому числі окремо з сенатором Маккейном, Державному департаменті США, а також з громадськими діячами. За словами предстоятеля, на всіх зустрічах він говоритиме про підтримку України.

Патріарх Київський і всієї Руси- України Філарет нагородив орденом святого князя Володимира 1 ступеня сенатора Джона Маккейна.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:озброєння України, патріарх Філарет, Будапештський меморандум, російсько- українська війна, Маккейн


Читайте такожКоментарі (0)
avatar