реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Патріарх Філарет на Майдані звернувся до українців
10-Бер-14 1855 0.0 0
9 березня 2014 р. Україна та українці всього світу відзначають ювілей 200-ліття від дня народження українського генія - Тараса Григоровича Шевченка. Цьогоріч головне Шевченківське свято країни відбулося на київському Майдані Незалежності. До свята долучилися відомі хорові колективи України, політики, громадські та релігійні діячі, дипломатичний корпус.

Участь у святі взяв Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Святковою ходою з Михайлівського Золотоверхого монастиря у супроводі Патріаршого намісника митрополита Епіфанія, архієпископа Богуславського Олександра, намісника Михайлівського монастиря єпископа Агапіта та численного духовенства Святійший Владика вирушив у бік майдану. Хода розтягнулася на велику відстань. До ходи долучилися братія столичних монастирів, духовенство Києва та області, студенти духовної школи та віряни.

На майдані Незалежності зі сцени Патріарх звернувся до українського народу зі словом.

«Сьогодні весь український народ - не тільки в Україні, а в усьому світі - відзначає 200-ліття від дня народження великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка. Ми схиляємо свої голови перед його генієм і перед силою його духу.

Ми святкуємо цей ювілей у більш ніж складний час для України. Бо на Україну звершена агресія з боку Росії. І це визнає весь світ.

Але до цієї агресії причетна також і Російська Православна Церква на чолі з патріархом Кирилом. (народ - ганьба) А Російська Церква, її керівництво не повинні підтримувати владу, яка ходить кривими дорогами.

У чому полягають ці криві дороги? У тому, що вони йдуть дорогою неправди. Неправда полягає в тому, що російські війська окупували Крим. Це агресія. А будь-яка агресія є злом і неправдою.

Друге. Україна, як миролюбна держава, віддала свою ядерну зброю. Одним з гарантів територіальної цілісності була Росія. І цей гарант напав на Крим – нашу українську територію. Можна сказати, що це правда, що це дорога правди? (народ - ні)

Третє. Російська пропаганда звинувачує український народ в тому, що він притісняє російськомовне населення. Правда це? (народ - ні)

Тут нам пригадується Гітлер, який теж перед Другою Світовою війною "захищав німців" в Судетах, Австрії, - а потім розв’язав Другу Світову війну. Не дай Бог, щоби цей, так-званий, захист російськомовного населення був початком нової війни. Ми молимося, щоби Господь не допустив цього.

Але Бог Всемогутній - і ви Його всемогутність відчули на самих собі. Коли отут, на цьому майдані, кожного дня лунала молитва, а наша Церква 20 лютого припинила молитву за злочинну владу, то на другий день Янукович втік. Бачите Божу допомогу? (народ - так) Тому наша надія насамперед на Бога. Бог може створити такі умови, що ворог буде тікати.

Дорогі браття і сестри! Що є основою нашої перемоги? Це непереможний дух народу. Той дух, який подолав страх смерті. І ви є свідки того, як тут снайпери убивали українців, а вони не боялися смерті. То ви думаєте, що наш народ не зможе захистити свою Батьківщину? Зможе! (аплодисменти)

Дорогі браття і сестри. У нас є ще правдиві гаранти. Це Сполучені Штати Америки і Великобританія, які не відмовляються бути гарантами недоторканості нашої української території. (аплодисменти) Ми звертаємося до них як до гарантів, виконати свій обов’язок - не тільки перед українським народом, а перед світом. Бо якщо ви не захистите територіальну недоторканість України, то хто буде вам вірити у майбутньому, хто буде довіряти міжнародним угодам? Честь США і Великобританії вимагає захистити нашу територіальну цілісність.

Але ми, дорогі браття і сестри, насамперед повинні покладати надію на самих себе. Ми повинні робити все, щоби наша держава була демократичною, недоторканою, свобідною. Для чого зібрався цей майдан? Для того, щоби Україна йшла не шляхом диктатури, а шляхом демократії і свободи. (аплодисменти) Тому ми наполягаємо й просимо Євросоюз прийняти Україну спочатку асоційованим членом, а потім і повноправним членом. Тоді українська територія і весь народ будуть у безпеці, і ніякі вороги не посміють нападати на наш народ».

(Розшифрував Володимир Яцульчак)

На останок Святійший Патріарх закликав усіх присутніх звернутися до Бога молитвою. Над майданом залунала молитва «Отче наш».


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:патріарх Філарет, Майдан, українська церква, 200- річчя Шевченка, Україна - Росія


Читайте такожКоментарі (0)
avatar