реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
П'ять членів ЦВК визнали вибори сфальсифікованими
10-Лис-12 987 0.0 0
П’ять членів ЦВК підписали протокол про результати виборів у багатомандатному окрузі з окремою думкою.

Зокрема, член ЦВК Валерій Шелудько у своїй окремій думці вказав на те, що ряд маловідомих партій отримали переважну кількість членів комісій, тоді як партії, які брали участь у виборах по всій Україні, таких квот не отримали. Шелудько також вказав на те, що значна кількість членів комісій була заангажованою, і це позначилося на результатах виборів.

Член ЦВК Ігор Жиденко наголосив, що "вільних виборів в Україні не відбулося. Те, що ми бачимо на табло – це результат виборчих технологій, підкупу і обману".

Юлія Швець наголосила на тому, що встановлення результатів виборів є передчасним і цифри на табло не відповідають справжньому волевиявленню виборців.

Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна вказала на те, що "повернення України до змішаної системи виборів призвело до проведення найгірших виборів в історії України".

Заступник голови ЦВК Андрій Магера приєднався до думки колег, наголосивши, що не вважає нормальним, що 30 тисяч виборців у 94 окрузі були позбавлені права вибору. "На жаль, Україна скочується назад в плані проведення виборів", - заявив Магера. Він висловив сподівання, що нова Рада ухвалить інший закон про вибори за пропорційною системою з відкритими списками.

Голова ЦВК Володимир Шаповал підписав протокол без окремої думки, але наголосив, що вважає неприпустимим рішення окружних виборчих комісій, які позбавили хоча б одного громадянина права голосу. "Це юридично і політично непристойно", - сказав він.

Представник "Батьківщини" у ЦВК Руслан Князевич наголосив, що тепер зрозуміло, навіщо владі була мажоритарна система. "Вона була потрібна не для того, щоб стати ближчою до виборців, а для того, щоб не допустити до влади опозицію, яка отримала сумарну більшість голосів", - сказав Князевич.

Експрес online


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:фальсифікації, підсумки виборів, ЦВК


Читайте такожКоментарі (0)
avatar