Головна › Новини › МЕДИЦИНА
Остерігайтесь фальшивих медикаментів!
03-Лют-10 1163 0.0 0
Німецькі фармацевти б’ють на сполох: вже кожний другий препарат, що пропонується в Інтернеті, - підробка, яка може бути небезпечною для життя.

Виробники фармацевтичних підробок вдало використали страх перед свинячим грипом: згідно зі спостереженнями німецьких аптекарів, в інтернеті разом з хвилею поширення хвороби зросла кількість пропозицій придбати протигрипозний препарат «Таміфлу», повідомляє інформаційне агентство dpa з посиланням на Аптекарську палату федеральної землі Нижня Саксонія.
У кращому випадку такі препарати взагалі не діятимуть, в гіршому – вони можуть серйозно зашкодити здоров'ю або призвести навіть до смерті людини. «Понад 50 відсотків медикаментів, які продаються через Інтернет, - це підробки. Тому ми вимагаємо таких упаковок, які б не можна було підробити», - заявила президент Аптекарської палати Магдалене Лінц.

Підробляють усе, навіть мазь проти опіків

Найчастіше підробляються препарати для схуднення або підвищення потенції. Випадок дівчини з Ганновера, яка 2008-го року померла після вживання таблеток для схуднення, придбаних в інтернеті, спонукав німецьких правоохоронців ретельніше зайнятися цією темою. Експерти звертають увагу, що небезпека надходить і від підробок звичайнісіньких медикаментів.
Це підтверджує й професор Боннського університету Гаральд Швайм. «Сьогодні підробляється все. Цілком можна говорити про масовий ринок. Підробляються інсулін, антибіотики, гормональні препарати. Типовим об'єктом для підробки є протизаплідні таблетки. Не зупиняються перед фальшуванням навіть знеболюючих медикаментів і, скажімо, мазі, що використовується при опіках», - сказав Швайм в інтерв'ю радіостанції «Дойчландфунк».

Прибуток більший, ніж від наркобізнесу

На підробці лікувальних засобів злочинці заробляють гори. За даними земельного відомства управління кримінальної поліції в Нижній Саксонії, прибутки в цій сфері в багато разів перевищують прибутки від торгівлі наркотиками. Інвестиції у виготовлення одного кілограму підробленої «Віагри» окупаються, наприклад, у 1600 разів.
Оскільки підробити можна все – навіть сертифікат на право торгівлі в інтернеті, Магдалене Лінц радить віддавати перевагу звичайним, а не віртуальним аптекам.

За інформацією сайту Deutsche WelleДопомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:підвищення потенції, фальшиві пігулки, Віагра, наркобізнес, інтернет, Таміфлу


Читайте такожКоментарі (0)
avatar