реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Онучки "праведника світу" домоглися прав у Ізраїлі

Онучки українця, визнаного «Праведником народів світу» за порятунок євреїв, через суд домоглися права на легальне проживання та роботу в Ізраїлі. Це перший прецедент легалізації українських нащадків «праведників».

1941-го року селянин з Львівщини Василь Голинський надав у власній оселі прихисток братам Райзелям, за якими полювали нацисти. Аж до кінця війни український селянин забезпечував порятованих провізією й допомагав з одягом. 2007-го року разом з іншими дев’ятьма львівськими сім’ями Василя Голинського було посмертно удостоєно почесного звання «Праведника народів світу».

Натомість в онучок Голинського – Оксани, Ганни та Марії, які перебували в Ізраїлі на заробітках, виникли труднощі з подовженням робочої візи, що загрожувало їм депортацією. Ізраїльський адвокат Ар’є Райзель, син одного з порятованих Голинським братів, заповзявся відстояти права українок перед бюрократичною системою. Правник звернувся напряму до глави МВС Елі Ішая та меморіального комплексу «Яд-Вашем».

Сприяння сім’ям «праведників»

"У деяких випадках, а вони бувають дуже заплутаними, ми надаємо всіляке сприяння сім’ям «праведників» та їхнім нащадкам, аби успішно розв’язати ситуацію», - зазначає глава департаменту «праведників» у «Яд-Вашем» Ірена Штайнфельд. Унаслідок судового звернення онучки українського «праведника» отримали легальний статус на проживання та дозвіл на роботу на п’ять років, який вони зможуть подовжити.

Таким чином було створено прецедент, коли на легальний статус чи пільги від держави можуть розраховувати не лише самі «праведники», але й їхні нащадки. Міністр внутрішніх справ Ізраїлю Елі Ішай відзначив символічність того факту, що онучки українського героя працюють в Ізраїлі у сфері соціальної допомоги. На сьогодні статус "Праведник народів світу" отримали в Ізраїлі вже 2272 українців.

Автор: Дмитро Каневський
радіо "Дойче велле"
Теги:Ізраїль, заробітчани, праведник світу, євреї, Яд-Вашем


Читайте також


Коментарі (0)
avatar