реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Новий Биків переходить з російської в українську церкву

Релігійна громада Свято-Успенської парафії змінила конфесійне підпорядкування – з Української Православної Церкви до Православної Церкви України. 9 червня за це проголосували 173 місцевих жителі, 13 — висловилися проти. Це відбулося у місцевому будинку культури. Про це повідомляє Суспільне Новини

Зі слів голови Новобиківського старостинського округу Ігоря Костоварова, питання переходу релігійної громади до ПЦУ набуло актуальності після російської окупації села, яка тривала 33 дні. В Новому Бикові тоді росіяни в підвалі котельні влаштували катівню, де тримали щонайменше 40 людей.

Збори ініціювали самі жителі Новобиківського старостату. Для їх проведення за місяць зібрали 500 підписів — це третина населення.

Юлія Кірієнко із Нового Бикова очолила цю ініціативну групу:

"Ще до 24 лютого, 25, 26, 27 лютого (2022 року, — ред.) я ходила в нашу церкву, бо я думала і вірила, що ми молимося Україні та за Україну. 27-го я не почула взагалі слова «Україна», «мир», «перемога за Україну» і 28-го я вже вирішила – геть московського попа", — сказала жінка.

Вони отримали від старостату дозвіл на проведення зборів. На них були представники обох конфесій, правоохоронці, військовослужбовці ЗСУ.

До зборів доєдналися 238 людей. З них 173 підняли руки за перехід до ПЦУ. Свою позицію вони підкріпили підписами. Ще 13 присутніх – висловилися проти.

Також присутні внесли зміни до Статуту релігійної громади та погодили звернення до правлячого Архієрея Чернігівської Єпархії ПЦУ про призначення настоятеля релігійної громади.

Нагадаємо, УПЦ, згідно з релігієзнавчою експертизою Держслужби з питань свободи совісті, є структурним підрозділом Російської православної церкви.

Ксенія РЕКУН, Надія МАРТИШКО


Теги:УПЦ МП, пцу, перехід парафій, Чернігівська єпархія, Новий Биків


Читайте такожКоментарі (0)
avatar