реклама партнерів:
Головна › Новини › Невідома Україна
На Чернігівщині знімають фільм про Крути
09-Лис-13 1254 5.0 1
2–3 листопада на Чернігівщині працювала знімальна група Творчого об’єднання документальних фільмів та програм Національної телекомпанії України: автор–режисер Сніжана Потапчук, оператор Світлана Коваль і помічник режисера Дмитро Давиденко.

Мета: створення документального фільму про бій під Крутами 29 січня 1918 року та захисників Української держави на виконання постанови Верховної Ради України «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами» від 16 травня 2013 року № 261-VII. Вже традиційно автор ставить за мету не тільки розповісти про важливу й символічну подію в історії українського народу та його державності, а також показати її актуальність і сприйняття нашими сучасниками.

Творчій групі Сніжани Потапчук у зйомках документальної стрічки надають допомогу Міністерство оборони України, фахівці Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України Національної академії наук України, Національного військово-історичного музею України, Музею Української Народної Республіки, Історико-меморіального музею Михайла Грушевського, Національного музею історії України, Південно-Західна залізниця (керівництво та колективи залізничних станцій «Київ», «Бахмач», «Крути» «Ніжин»), родичі героїв Крут і краєзнавці.

На Чернігівщині творча група працювала на залізничних станціях «Бахмач», «Крути» і «Ніжин», у місті Ніжин, а головне, на місці легендарного бою, де зараз розташований Меморіальний комплекс «Пам’яті Героїв Крут» – філія Національного військово-історичного музею України. Кінодокументалістам охоче надали всю необхідну допомогу не тільки керівники та співробітники музейно-меморіального комплексу, залізничних станцій, священики і правоохоронці.

Сніжана Потапчук запевнила, що глядачі Першого національного телеканалу можуть побачити цей документальний фільм у січні 2014 року.

Олександр Майшев
член Національної спілки журналістів України


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:документальні фільми, Крути, російсько- українська війна, УНР


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
А яка версія того бою в сценарії фільму - студентсько-гімназична, чи правдива, курсантсько-офіцерська під командою капітана Гончаренка?
Хто за сценаріє фільму тримав той рукопашний бій з тисячами балтійських моряків - сотня студентів та гімназистів, чи  пять сотень курсантів та офіцерів?
avatar