реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ

Московський "отвєт Чемберлену", сиріч Вселенському

Синод РПЦ з українського питання не міг зібратися тиждень - чекали, що вирішить великий і всемогутній (в уявленні хворих) ВВП. Нарешті сьогодні зібралися синодали і щось заявляють. Кому то цікаво? Та все ж відслідковувати агонію імперії таки цікаво...

Митрополит київський Онуфрій - ставленик Москви на Москву не полетів. Кажуть, що хворий. Та вже ж. Зате виступив по відеозв'язку, де повідомив радісну для українців новину: екзархи Вселенського патріарха прибули в Україну, один вестиме підготовчу роботу до Собору зі стороною Патріарха Філарета, другий - зі стороною митрополита Макарія (УАПЦ). Про УПЦ МП не йдеться - про що говорити з несамостійним підрозділом московської церкви?!

Натомість Патріарх Філарет у супроводі митрополита Єпіфанія та архієпископа Євстратія полетів у США, в Чікаго. Подиву гідна рухливість для 89-річного Патріарха, дай Боже йому здоров'я!

А лукавий піп підмосковського управління Миколай Данилевич пропонує для вирішення українського питання скликати собор всіх глав автокефальних церков. Це той Данилевич, що брехливо перекладав слова Вселенського патріарха, що заявляв - "ніякої автокефалії не буде, погомонять і заспокояться". Тепер така глупа ідея. Та знаменно, що її висловив аж цілий заступник керівника відділу УПЦ МП - нема кому вже що там заявляти, Москва в ауті.

Московський "отвєт Чємбєрлєну", сиріч Вселенському патріарху: патріарх московський перестає поминати його за літургією (страшно, аж жуть!), але рядові священники можуть співслужити зі священиками константинопольської церкви (забоялись повного розриву), московська церква виходить з тих структур, де головує Вселенський патріарх чи його представники (Москва поступово йде в ізоляцію) і - дасіш фантастіш - від нічого робити, крім скреготу зубовного, московський патріарха запропонував скликати Всеправославний собор з українського питання. Звісно, Україна - краєугольний камінь, що його були занедбали будівничі, але, звісно, ніхто на такий собор збиратися не буде витирати соплі і сльози російської церкви. Крокодилячі сльози. Ідеї гундяєвих - данілєвичів не цікаві, бо затягані в імперській пилюці...

Натомість греки підтвердили свій статус візантійської витонченої дипломатії - на офіційному сайті константинопольської церкви опублікували звернення архієреїв УПЦ МП на чолі з владикою Філаретом з проханням про автокефалію - увага! - від 1991 року. Нічого у них не пропало: доки українці думали, що греки їх нечують - ті підшивали документи. Є там і підпис нонішнього митрополита Онуфрія, що вірно (хоча - коли це Березовські були вірними?) під Москвою ходить... І прокоментували греки - якби Москва тоді ще, на початку 90-х, вирішила українське питання, то не було б сьогоднішніх проблем... Отакої.

Василь ЧЕПУРНИЙТеги:РПЦ, Варфоломій I, Томос, українська автокефалія, патріарх Філарет


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
1
Не сійте зло і ненависть. Атеїст.
avatar