реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Митрофан Швидун - ще один учасник бою під Крутами з Чернігівщини

30 січня 2018 року, тобто 100 років потому, громада села Монастирище Ічнянського району Чернігівської області за допомогою громадської організації «Українська Ініціатива» взнала, що їх земляк, Митрофан Швидун був учасником бою під Крутами.

Юрій Косенко, голова правління ГО «Українська Ініціатива», так розповів про життєвий шлях героя: «Митрофан Швидун народився у 1896-му в Монастирищі тодішнього Ніжинського повіту Чернігівської губернії. Він, тоді юнак (курсант) Першої Української військової юнацької школу ім. Б. Хмельницького, взяв участь у бою під Крутами, був поранений у праву ногу вище коліна. Побратими на руках донесли його до поїзда і врятували. У 1918-му служив в Окремій Запорізькій дивізії в Українській державі. У 1919-му в Дієвій армії УНР воював на бронепоїздах «Стрілець» і «Вільна Україна», у 1920-му – «Кармелюк». У грудні 1918-го поранений у ліве плече, почала всихати ліва рука і в квітні 1920-го його визнано військовим інвалідом. Проте, хорунжий М. Швидун залишився служити в армії у штабі 1-ї Запорізької дивізії. У 1920–1930-х проживав у місті Луцьк, активіст місцевої української громади. У 1941-му – організатор так званого Луцького куреня ОУН, багато бійців якого згодом опинилися у лавах Української повстанської армії. Його доля після 1941-го невідома».

Ольга Тимчишин, заступник голови правління ГО «Українська Ініціатива», спеціально для цього заходу підготувала інформаційні плакати про Митрофана Швидуна, Українську революцію 1917-191 років, Серед них були і матеріали Українського інституту національної пам’яті. Їх разом із добіркою історичної літератури подарували громаді села.

Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області, детально розповів про бій під Крутами у контексті першої російсько-української війни у 20-му столітті. Він також спростував міфи про цю легендарну історичну подію.

Про славетного земляка, значення знання власної історії у національно-патріотичному вихованні й зміцненні національної безпеки і оборони говорили Григорій Зубарь, в.о. старости села Монастирище Ічнянської ОТГ; Микола Череп, громадський діяч, власник Осередку зеленого туризму «Соколиний хутір», голова Чернігівської обласної організації НРУ; Віталій Чешко, голова ГО «Народна рада Ічнянщини»; Григорій Герасименко, голова Ічнянської районної ради, член ГО «Українська Ініціатива»; о. Димитрій, військовий капелан, який помолився за загиблих захисників України.

Ніна Штанько-Ткаченко, член ГО «Українська Ініціатива», прочитала свій вірш, присвячений Україні.

На завершення урочистого заходу Юрій Косенко поінформував присутніх, що в селі Монастирище народилися ще принаймні два учасники Української революції 1917-1921 років – Петро Левадний та Іван Піколич. Отже, є великі перспективи як дослідницької краєзнавчої роботи, так і організації увічнення пам’яті славетних земляків.

Організатори: ГО «Українська Ініціатива» у співпраці з місцевою владою та за сприяння Миколи Черепа та Українського інституту національної пам’яті.

Олександр Майшев, член Національної спілки журналістів України


Теги:УкраїнськаІніціатива, Чернігівщина, Швидун, крути


Читайте такожКоментарі (0)
avatar