Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Мінфізкульт закриває бібліотеки
26-Груд-19 776 4.0 1
Отже Мін.фіз.культ оголосив про плани скорочення бібліотек.

Тобто зачистки території України для московських танків. Як це пов'язано? Елементарно. Найменше бібліотек на душу населення мали дві українські області - Донецька та Луганська. Що там зараз, ви знаєте.

Свого часу, ще задовго до війни, ми написали статтю "Закон Братів Капранових", у якому дослідили залежність голосування на виборах від кількості бібліотек. Погугліть, вона є в неті. Тоді ще про окупацію не йшлося. Але виявилося, що наш закон діє не лише на виборах, але й під час воєнних дій.

Звісно, закриття бібліотек називають "оптимізацією" і обіцяють поліпшення тих, які залишаться. Але скажіть, будь ласка, якщо у селі Іванівка закриють бібліотеку, яке їм діло до того, що у Петрівці бібліотеку поліпшать? Результат буде один: Іванівка без бібліотеки і в перспективі - російські танки.

А головне. озвучити ідею доручили одному з учасників видавничого процесу, колишньому співваласнику дуже прогресивного видавництва "Наш Формат". Мабуть, щоб ми купилися. Або за принципом "Свисти, Ваньку, ти дурніший" - щоб міністр був чистеньким. Бо це ж самі книжники пропонують, значить так треба.

Отже дозвольте заперечити: книжники такого варварства пропонувати не можуть.
"Більшість бібліотек погані" - говорять "оптимізатори". Згодні. Але це не привід їх закривати. Більшість людей - хворі, давайте оптимізуємо їхню кількість. Так це насправді звучить?

Погану бібліотеку можна перетворити на добру, якщо укомплектувати її та поставити притомного бібліотекаря. Закриття бібліотеки - це кінець. Закриту бібліотеку знову відкрити практично неможливо.

Ми ж із вами розуміємо, що закривати будуть не великі міські бібліотеки, а філії, переважно сільські. Тому що більшість бібліотек в Україні - сільські. Ну а де, скажіть, потрібніші бібліотеки? У містах, де є книгарні, інтернет, університети, філармонії? Чи у селах, де є бібліотека та генделик. Тепер бібліотеку оптимізують. Залишиться тільки генделик

Закриватимуть також міські невеличкі філії, на віддалених районах - щоб там остаточно затвердити гопницьке середовище, щоб альтернативи йому не було в принципі.

І головне - ми ж чудово знаємо цих "оптимізаторів". Скажіть, як можуть "оптимізувати" бібліотечну систему люди, які не уявляють, чим міська ЦБС відрізняється від районної? Які ніколи не бували у сільських бібліотека? А вони не бували.Вони нічого не знають про галузь, яку збираються реформувати і про людей, які ходять у бібліотеки в селі. Вони не знають, що часто бібліотекар є єдиною освіченою та більш-менше молодою людиною, і на неї по факту лягає соціальна робота - допомогти старим заповнити платіжки, розібратися з заявами, субсидіями.

Вони варнякають про "країну у смартфоні", навіть не підозрюючи, що більшість населення не володіє комп'ютером, і гадки не маючи про курси, які бібліотеки за власною ініціативою проводять для людей у віці, навчаючи їх записатися у поліклінику, завести персональний кабінет у газовій конторі тощо.

Якщо план нашої влади полягає у тому, щоб землю продати, а села знищити - все зрозуміло. Тоді все правильно. Зняти касу на земельній реформі, а села позбавити будь-якої можливості продовжувати життя: закрити школи. ФАПи, бібліотеки. І за двадцять років згорнути бульдозером цвинтарі. Все. Реформу закінчено.
Принаймні те, що декларує Мін.фіз.культ вкладається лише у таку схему.

Тільки треба розуміти, що ця схема крім іншого призведе до російських танків, які завжди приходять туди, де немає культури. Ви хочете перевірити? Ми - ні. Нам вистачило Донецька з Луганськом.

Отже повертаємося до початку. Мін.фіз.культ оголосив про план зачистики України для російськи танків. Тільки так і можна тлумачити їхню ініціативу.

Брати КАПРАНОВИТеги:бібліотеки, команда ЗЕ, брати Капранови, гібридна війна, інформаційний простір


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0
1
"А ми їм у відповідь - хати-читальні "Просвіти"!,- як сказав би голова "Просвіти" Чернігова Андрій Глухенький.
avatar