реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Міліція пояснює правильність засудження ніжинських "робінгудів"

З приводу мітингу, який відбувся 11 липня на центральній площі Ніжина на захист 6 ніжинських молодиків, міліція повідомляє наступне.
Деснянський районний суд Чернігова закінчив розгляд кримінальної справи, порушеної за ознаками злочинів, передбачених статтями 257, 186 ч. 5, 187 ч. 2, 4, 189 ч. 4, 263 ч. 1, 289 ч. 3, 309 ч. 1, 357 ч. 3 Кримінального кодексу України відносно озброєної організованої групи-банди у складі шістьох непрацюючих мешканців Ніжина.

Молодики, згідно з попередньо розробленим планом та розподілом ролей, маючи у своєму розпорядженні вогнепальну зброю, представляючись працівниками міліції, що ведуть боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, здійснювали озброєні напади та силовий захват громадян, завдаючи їм тілесні ушкодження (у тому числі із застосуванням спецзасобів та вогнепальної зброї), вимагали гроші.

В ході супроводження кримінальної справи, працівниками Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС в Чернігівській області задокументовано 13 злочинів, 11 з яких в складі організованої злочинної групи. В числі інкримінованих та задокументованих злочинів: бандитизм, 5 вимагань, 2 розбійні напади, грабіж, незаконний обіг вогнепальної зброї та наркотичних засобів, незаконне заволодіння транспортним засобом, викрадення документів.

Потерпілим громадянам завдано збитків на суму близько 100 тисяч гривень. У членів банди вилучено зброю та автомобілі Мегсеdes-Benz-200С, Ореl Аscona, Skoda Оctavia, ВАЗ - 2108, ВАЗ - 21099.
Організатор банди та четверо спільників у 2010 році були заарештовані та перебували в СІЗО Чернігова, ще один член банди був взятий під варту прямо в залі суду.

Вина підсудних доведена зібраними під час розслідування кримінальної справи доказами. Ці докази були перевірені в ході досудового слідства і визнані судом достовірними.
На підставі матеріалів кримінальної справи 29 травня Деснянським районним судом винесено вирок, за яким винних засуджено на строки від 7 до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Так, лідер банди отримав 11 років та 8 місяців в'язниці, його брат - 8 років, інші подільники - 10 років і 5 місяців, 10 років і 4 місяці, 9 років, і 7 років.
При визначенні термінів покарання суд врахував попередні судимості молодиків, а також їх ставлення до скоєного.

За неодноразовими заявами підсудних та їх захисників щодо нелегальних оборудок потерпілих проводилися перевірки у порядку ст. 97 Кримінально-процесуального кодексу України. У порушенні кримінальної справи відмовлено. Ці постанови у встановленому законом порядку не оскаржувалися. Суд також постановив виплатити потерпілим по 3-5 тисяч гривень в якості відшкодування моральної шкоди.
***

Якщо говорити щодо звинувачень в бік правоохоронців захисників про бездіяльність міліції то цифри лише за минулий рік говорять самі за себе. В масштабах області за 2011 рік працівниками відділу БНОН УМВС було порушено майже 1000 кримінальних справ за незаконні операції з наркотиками, в тому числі 396 — за збут наркотиків. Припинено діяльність 46 груп наркозбувальників. У справах за викритими фактами наркоторгівлі проходять 206 осіб, з яких у порядку статті 115 Кримінально-процесуального кодексу України затримувались 165 осіб, в подальшому стосовно 118 з них суди обрали запобіжний захід «взяття під варту». Крім боротьби з торгівлею наркотиками, співробітники відділу БНОН обласного Управління МВС значні зусилля скеровували на викриття явищ, які сприяють поширенню наркотичних засобів. Зокрема, було порушено 29 кримінальних справ за утримання помешкань для виготовлення та вживання наркотиків, 20 — за розкрадання наркотичних засобів, 108 — за незаконні посіви нарковмісних рослин, 13 — за схиляння до вживання наркотиків інших осіб, передусім неповнолітніх.

Отже, результати роботи профільних підрозділів однозначно вказують на прагнення міліції поставити заслін наркотизації суспільства, а не на якесь сприяння наркоторгівлі чи створення міфічного «даху» для неї.

Вже за шість місяців 2012 року органами та підрозділами внутрішніх справ області вжито комплекс заходів щодо протидії наркотизації населення, виявлення злочинів та правопорушень, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, психотропних речовин та прекурсорів.
Так, за незаконні операції з наркотиками порушено 573 кримінальні справи. За збут наркотиків порушено 254 кримінальні справи.
Також за звітний період припинено діяльність 22 груп наркозбувальників.

У справах за викритими фактами наркоторгівлі проходять 131 особа, з яких у порядку статті 115 Кримінально-процесуального кодексу України затримувались 86 осіб, в подальшому стосовно 56 з них суди обрали запобіжний захід «взяття під варту».

По закінченим кримінальним справам накладено арешт на майно причетних до незаконних операцій з наркотиками осіб на суму майже 1 млн. 200 тис. гривень.

За утримання помешкання для виготовлення та вживання наркозасобів (ст. 317 ККУ) порушено 26 кримінальних справ.
У поточному році порушено 10 кримінальних справ (за схиляння до вживання наркотиків (ст. 315 ККУ).Теги:ніжинські робінгуди, наркотики, наркоторгівля


Читайте такожКоментарі (0)
avatar