реклама партнерів:
Головна › Новини › Поради

Матері, отримайте гроші!

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2011 року затверджено Порядок виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», що визначає механізм виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» відповідно до Закону України «Про державні нагороди України».

Видатки, для виплати винагороди виділяються з Державного бюджету України.
Виплату одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня» проводять органи праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації жінки.

Для отримання винагороди жінка, якій присвоєно почесне звання, або уповноважена нею особа, подає до органів праці та соціального захисту такі документи:
- заяву про виплату винагороди із зазначенням способу виплати;
- копію сторінок паспорта з даними про прізвище, ім’я, по батькові, місце реєстрації;
- копію посвідчення про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

У разі коли жінка самостійно не може подати пакет документів з певних причин – замість неї до управління може звернутись уповноважена особа з нотаріально засвідченим документом, що підтверджує її право представляти жінку, якій присвоєно почесне звання.
При подачі всіх необхідних документів управління праці та соціального захисту населення формують особову справу.

Сума винагороди обчислюється відповідно до Указу Президента України від 25 грудня 2007 р. N 1254 «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня"» і становить десятикратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, який був установлений з 1 січня року, в якому було присвоєно почесне звання.

Так у 2011 році розмір винагороди становитиме 9410 грн і буде виплачуватись жінкам, яким почесне звання присвоюватиметься у 2011 році.

У 2010 році розмір винагороди становив 8690 гривень.
У 2008-2009 роках розмір винагороди становив 6690 гривень.
У 2004-2007 роках розмір винагороди становив 6330 гривень.
Виплата винагороди здійснюється через відділення поштового зв’язку або шляхом перерахування коштів на особистий банківський рахунок.

Право громадян на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною регулюється Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», який був прийнятий Верховною Радою України 1 червня 2000 року N 1767-III та набрав чинності з 1 січня 2001 року.

Пенсії за особливі заслуги перед Україною встановлюються громадянам України, зокрема, матерям, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, а також матерям, які відзначені почесним званням України «Мати-героїня». При цьому враховуються діти, усиновлені в установленому законом порядку.

Для призначення пенсій за особливі заслуги створена Комісія з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Кабінеті Міністрів України та комісія з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Чернігівській обласній державній адміністрації.

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії, на яку має право особа згідно із законом, від 35 до 40 відсотків від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність. Розмір надбавки визначається відповідними комісіями залежно від заслуг особи.

При цьому, слід зазначити, що у випадку збільшення прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність, органи, що виплачують пенсії, здійснюють перерахунок надбавки, виходячи із цього прожиткового мінімуму, з урахуванням встановленого відповідними комісіями, відсотку надбавки. Перерахунок здійснюється з дати, з якої встановлений новий розмір прожиткового мінімуму.

Головне управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації
Теги:соціальний захист, виплати, матері- героїни


Читайте такожКоментарі (0)
avatar