реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Дайош стипендію! - студенти уряду
19-Груд-15 662 0.0 0
«Студентська Свобода» Чернігівщини розпочала збір підписів щодо встановлення справедливого розміру стипендій»
17 грудня 2015 року студентська профспілка «Студентська Свобода» розпочинає ініціативу щодо захисту стипендій. Студенти вишів по всій Україні, в тому числі і Чернігівської області, писатимуть листи до Президента та Прем’єр-міністра з вимогою справедливих стипендій – не менше прожиткового мінімуму.


З 1 липня 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про Вищу освіту», що передбачає: «Розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів освітніх ступенів вищої освіти не може бути меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць. Розмір мінімальної академічної та соціальної стипендій для здобувачів ступеня молодшого бакалавра не може бути меншим, ніж дві третини розміру прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць» (п. 6 ст. 62).
Однак, на сьогодні діє постанова уряду, згідно з якою стипендія студента вищого навчального закладу складає 825 грн, без індексації. Водночас прожитковий мінімум на сьогодні складає 1330 грн. Така ж ситуація і зі студентами коледжів та технікумів, стипендія яких сьогодні становить 622 грн, при передбачених законом мінімальних 886 грн.
«Ми розуміємо, що різке збільшення стипендій – це непідйомний вантаж для нашої економіки. Проте влада за півтора роки не спромоглася розробити навіть плану поступового збільшення цих виплат, що також передбачено Законом України «Про Вищу освіту». З огляду на це ми нагадуємо Президенту та Прем’єр-міністру, що студенти є такими ж громадянами України, як і інші категорії населення. Ми живемо в тих самих умовах, ходимо до тих самих магазинів та для виживання змушені замість навчання йти заробляти на життя», – заявляють у студентській профспілці Чернігівської області.

Збір підписів під листом до влади триватиме з 17.12.15 по 25.12.15 в усіх областях України, окрім тимчасово окупованих територій. Після цього відповідне звернення буде відправлено на розгляд Президенту та Прем’єр-міністру.
Координатор збору підписів на Чернігівщині - Маргарита Омеляненко (0970065893)


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:закон про вищу освіту, стипендії, соціальний захист, Свобода


Читайте такожКоментарі (0)
avatar