реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ

Ліквідовано районні суди з радянськими назвами

В Україні ліквідовано низку місцевих і апеляційних судів та створено замість них окружні суди. Пропоновані назви нових окружних судів враховують зміни, які відбулися протягом останнього часу в системі адміністративно-територіального устрою України, зокрема, перейменування окремих населених пунктів і районів у рамках процесу декомунізації.

Зі змістом відповідних указів можна ознайомитись на офіційному сайті Президента України.

Як зазначає юрист Українського інституту національної пам'яті Сергій Рябенко, оновлені назви отримають новостворені окружні суди у містах Горішні Плавні, Кропивницькому, Дніпрі. Також апеляційні суди, юрисдикція яких поширюватиметься на Дніпропетровську та Кіровоградську області, будуть перейменовані на Дніпровський та Кропивницький.

Зміни торкнулися також назв апеляційних адміністративних та господарських судів.

Разом з тим, місцеві адміністративні та господарські суди, юрисдикція яких поширюється на Дніпропетровську та Кіровоградську області, поки що лишаються зі старими назвами. Це пов'язано з тим, що Верховна Рада України досі не внесла зміни до статті 133 Конституції України та не перейменувала відповідні області.

Окрім того, відповідно до Указів Президента в Україні ліквідовуються 117 районних судів та замість них утворюється 50 окружних судів, відповідно до указу №449. Замість ліквідованих 25 міськрайонних судів утворюється 25 окружних судів (указ № 450), утворюється ще 205 окружних судів (указ № 451), ліквідується 27 апеляційних судів та замість них утворюється 26 апеляційних судів в апеляційних округах (указ №452), ліквідується 27 господарських судів та створення замість них 27 окружних господарських судів (указ № 453), ліквідується 8 апеляційних господарських судів та утворює замість них 7 апеляційних господарських судів в апеляційних округах (указ № 454).

Нагадаємо, що 29 грудня 2017 року Президент Петро Порошенко підписав укази про ліквідацію місцевих і створення окружних судів в Україні в рамках другого етапу судової реформи.

Український інститут національної пам’ятіТеги:Дніпро, Кропивницький, Сновськ, декомунізація, Горішні Плавні


Читайте такожКоментарі (0)
avatar