реклама партнерів:
Головна › Новини › Місто

Костянтин Іванов: „Бюджет міста треба наповнювати, не порушуючи українського законодавства”

На одинадцятій сесії Чернігівської міської ради 29 липня 2011 року депутатами було прийняте рішення „Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати в м. Чернігові”. Воно вступає в дію з моменту опублікування, тобто протягом 10 днів від часу прийняття. Хоча згідно з українським законодавством подібні рішення місцевих рад мають почати свою дію не раніше, ніж за 6 місяців до початку нового бюджетного року - тобто з 1 січня 2013 року. Чому Чернігівська міська рада порушує українські закони і як цьому можна протистояти – про це під час прес-конференції говорив депутат Чернігівської міської ради, президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати Костянтин Іванов.

Костянтин Іванов пояснив, що прийняте на одинадцятій сесії міськради 29 липня цього року рішення „Про затвердження ставок земельного податку та встановлення розміру орендної плати в м. Чернігові” позначиться на економічному стані чернігівських підприємств – тепер чернігівські підприємства будуть платити в рази більше за земельні ділянки, якими користуються.

Пан Іванов зазначив, що з одного боку підняття ставок земельного податку та орендної плати за землю є гарним джерелом для наповнення бюджету міста. І він, як депутат міської ради, погоджується з таким рішенням. Однак воно має вступити в дію не з моменту прийняття, а з 1 січня 2013 року. У Податковому Кодексі України є норми, які захищають платника податків від різкого зростання податкового навантаження і дають йому час на адаптацію економіки підприємства до нових розмірів податків. „Бюджет міста треба наповнювати, не порушуючи українського законодавства”, - підкреслив Костянтин Іванов.

Так стаття 4 цього закону “Основні засади Податкового законодавства України” чітко визначає один з принципів податкового законодавства: “Зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніше як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватись протягом бюджетного року”.

Костянтин Іванов наголосив, що керуючись саме цією нормою Податкового кодексу, прийняте на сесії рішення має набути чинності тільки з 1 січня 2013 року, а не з моменту його опублікування, як це пропонує Чернігівська міська рада. Костянтин Вікторович переконаний, що за цей період підприємства міста зможуть підготуватися до сплати податків за більшими ставками. Також Костянтин Іванов підкреслив, що сьогоднішня прес-конференція є першим кроком Чернігівської торгово-промислової палати у відстоюванні інтересів чернігівських підприємств.

Оксана Клименко

На знімку: Костянтин Іванов під час прес-конференції

Коментарі (0)
avatar