Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Коли виплатять зароблене на "Біомасі"?
08-Трав-18 271 0.0 0
Невиплата заробітної плати працюючим є одним з найбільших гріхів людини по відношенню до Бога та ближнього свого. Про це говорить Біблія. «Ось затримана вами платня робітникам, що жали ваші ниви, кричить, і голосіння женців дійшло до Господа сил»(Як 5, 4). Бо позбавити заробітку означає поставити людину і цілу її родину на межу виживання – що прирівнюється до замаху на життя людини. «Горе тому, хто будує свій дім несправедливістю і свої світлиці беззаконством, хто силує ближнього дарма працювати й не дає йому заробітку» (Єр. 22, 13).
Горе тому, хто випробовує Божу терпеливість своїм гріхом і жадобою збагачення чужим коштом. До таких Бог промовляє на сторінках Святого Письма: «Не утискатимеш убогого й нужденного поденника, чи то він із твоїх братів-одноплемінників, чи з приходнів, які перебувають у твоїй землі, у твоїх містах. Того ж самого дня виплатиш його заробіток, ще перед заходом сонця; бо він убогий, і всією душею чекає виплати; тож не закликатиме проти тебе Господа, та й ти не матимеш гріха.» (Втор. 24, 14-15)

У Сядриному що у Корюківському районі, ось уже майже десятиліття діє приватне підприємство ТОВ ПП "Біомас". Воно працює на території колишнього переробного підприємства льонозаводу. Вид діяльності ПП ТОВ "Біомас" – лісопильне та стругальне виробництво. Власниками підприємства є Дмитро Касьянов, внесок до статутного капіталу — 6 476 255 грн, що складає відповідно 98.39% та Олексій Середа, внесок якого — 105 653 грн, 1.61%.

А ще на підприємстві величезна плинність кадрів, бо є досить недобре ставлення до працюючих. І це не виправдовує того, що буває й самі деякі працівники порушують трудові зобов'язання сумлінно працювати. Та не про таких людей піде мова, а й про тих, хто совісно працював і не отримав заробленого. Не одержали заробітної плати як ті, хто працював офіційно з трудовими книжками, так і ті, хто працював за договорами без оформлення офіційно трудових відносин. Простіше, кажучи "конвертники". Керівництво ПП ТОВ "Біомас" практикує виплату нелегальної заробітної плати, що суперечить законам України.

4-го травня до прокуратури звернулися працівники ПП ТОВ "Біомас" М. Дворецький, О. Науменко, С. Запорожець, О. Шишков, Ю. Новокщонов, О. Клюй, О. Біла, О. Кугук з проханням посприяти отримати зароблене з лютого 2018-го року.. Порадили звернутися з листом до Управління Держпраці у Чернігівській області. Дане звернення відразу й відправили до Чернігова поштою.

І тут відкрилися справжні пристрасті! Мобільні телефони підписантів почали "обривати". До цього на усні звернення людей з цією проблемою керівництво не реагувало. Мовляв, навіщо було звертатися, просили забрати заяви з органів. Люди ж лишилися непохитними у своєму прагненні отримати своє зароблене. "І хай нам виплатять зароблене, ми все ж хочемо, щоби підприємство "Біомас" не порушувало трудового законодавства держави й перед іншими працівниками, які працюють і які будуть працювати. Зароблене повинно бути виплачене, – кажуть в один голос підписанти звернення. – У нас діти хочуть їсти кожного дня. Доводи керівництва ми не приймаємо, що підприємство не може платити заробітну плату через велике податкове навантаження. Нехай перше подивляться в очі наших дітей, котрі не мають, буває, й хліба на столі. А що вже казати про одяг, взуття, літнє оздоровлення малечі. У нас є родини,у яких обидва батьки працюють на "Біомасі". Ми не тільки хочемо свого заробленого, а й справедливості для усіх. Чому, наприклад, у Сядриному на підприємстві "Урожай" нараховують і виплачують офіційно заробітну плату. А тут існує "конвертна" система оплати праці. Наші вимоги законні…"

Того ж дня заробітна плата була частково виплачена. І то не усім працюючим. З підписантів, за словами Олександра Клюя, тільки двоє отримали по три тисячі гривень. Решті "пообіцяли" не давати заробітної плати.
Напрошується висновок з вище наведеного. Допоки такі підприємства будуть порушувати Закони цієї держави, посилаючись на величезний податковий тягар? На жаль, і багато працівників йдуть на порушення власних же прав. Не отримуючи всього соціального пакету, страхування від нещасних випадків, з безробіття, такі працівники знаходяться у безправному становищі і йдуть назустріч таким підприємствам, котрі залюбки привласнюють результати їхньої праці. Підприємства не в повному обсягу сплачують податки. Державним службам слід провести перевірку діяльності ПП ТОВ "Біомас".

Віктор ТАТАРИНТеги:Віктор Татарин, невиплата зарплати, Сядрине, Холми, управління праці


Читайте такожКоментарі (0)
avatar