Головна › Новини › КУЛЬТУРА
КУЛЬТУРА
Книгу скандального пропагандиста війни не пустили в Україну
12-Жов-17 587 0.0 0
Державний комітет телебачення і радіомовлення відмовив ТОВ "Дресс Шоу" у видачі дозволу на ввезення в Україну з території країни-агресора Росії книги Всеволода Чапліна "Православие. Честный розговор" (ТОВ "Видавництво "АСТ", м. Москва).

Про це повідомляє "Укрінформ"з посиланням на прес-службу Держкомітету.

"Наказ про відмову видано на підставі рішення експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції. Члени експертної ради визнали невідповідність змісту видання критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України. Це, зокрема, наявність у книзі пропаганди імперських геополітичних доктрин держави-агресора, панівної релігійної конфесії, що має слугувати ідейним підгрунтям повернення України у сферу домінування держави-агресора", - йдеться в повідомленні.

В Держкомтелерадіо зазначають, що "книжкова новинка" від протоієрея Чапліна "Православие. Честный розговор" привернула особливу увагу експертів. Автор видання – одіозний протоієрей російської православної церкви, відомий своїми екстремістськими поглядами. Зокрема, він закликав владу РФ до війни з Україною: "І не треба нічого боятися. Якщо війна – значить, війна. Якщо війна з Заходом – значить, війна із Заходом. Якщо ядерна війна із Заходом – значить, ядерна війна із Заходом. Є речі важливіші за мир".

Військові дії РФ проти опозиції Сирії автор назвав "священною боротьбою", а після вбивства екс-депутата Дениса Вороненкова публічно заявив, що російські спецслужби повинні систематично знищувати за кордоном усіх росіян, які не підтримують політику Кремля. Чапліна також вважають символом імперіалістичних устремлінь сучасної РПЦ.

За словами члена експертної ради, кандидата філологічних наук Віталія Довгича, це видання "суцільно політтехнологічне, коли під православною лексикою і стилістикою криється відбілювання Сталіна та нинішнього неосталінізму". "Книга зумисне вибудувана нібито хаотично: чаплінська мемуаристика, щоденникові нотатки, навіть анекдот з Полтавщини, згадки Біблії, Ісуса Христа, Леннона, Галича і навіть Шевчука з Макаревичем... Насправді це розраховано на сприйняття та прийняття імперської ідеології Кремля і РПЦ українською молоддю", - переконаний Довгич.

"Експертна рада ухвалила законне і справедливе рішення, яким не дозволяється поширювати на території України так званих "праць" одного з ідеологів російського фашизму Чапліна. Цей діяч іще відповість перед Богом і Україною за життя українців, яких підбурювані ним московські терористи убивали і вбивають на Донбасі. Держкомтелерадіо поділяє думку експертів та підтримує їхнє рішення", - зазначив перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.Теги:російські книги, РПЦ, Чаплін, російсько- українська війнаЧитайте також

Коментарі (0)
avatar