реклама партнерів:
Головна › Новини › РЕЛІГІЯ
Хто такі біси і як з ними боротися?
12-Груд-11 1418 0.0 0
Щоб протидіяти впливові сатанинських сил, на Івано-Франківщині вперше зібралися католицькі священики-екзорцисти. Їх було п'ятнадцятеро, вони приїхали з п'яти різних єпархій, щоб провести цю зустріч в монастирі у горах біля Делятина.
Як повідомляє офіційний сайт Івано-Франківської єпархії УГКЦ, між'єпархіальний з'їзд священиків, які здійснюють надзвичайне і делеговане служіння екзорцизму, цими днями відбувся в катехитичному центрі монастиря святого апостола Андрія в селі Заріччя Надвірнянського району. Тут екзорцисти радилися, ділилися досвідом, виробляли спільну стратегію для протистояння сатанинським силам, вплив яких, за словами окремих священиків, останнім часом у світі відчувається дедалі більше. Врешті-решт, вони дійшли висновку, що теперішня ситуація вимагає більшої кількості та кращої підготовки священиків, які служать даром вигнання бісів.

На з'їзді екзорцистів було вирішено просити місцевих греко-католицьких єпископів про призначення в кожній єпархії щонайменше трьох священиків, які служать цим особливим даром. Владик також попросили благословити проведення спеціальних семінарів для священиків на тему вигнання бісів і включити в навчальну програму в семінаріях лекції про молитви звільнення та служіння екзорцизму, щоб "майбутні священики мали краще розрізнення у цій справі та вчасно могли запропонували адекватну допомогу потребуючим". На зібранні йшлося також про необхідність видати спеціальний посібник з вигнання бісів - требник екзорциста. На завершення присутні на з'їзді закликали віруючих молитися один за одного та за служителів, які ведуть цю духовну війну, молитвами захисту.

Бісівська зараза

Застереження проти зростання активності сатаністів у світі усе частіше лунають з католицької столиці у Ватикані. Нещодавно під час шестиденної конференції у Папському університеті Regina Apostolorum у Римі, на якій 60 експертів з питань екзорцизму обговорювали заходи щодо боротьби з небезпеками, прихованими в поклонінні дияволові, було заявлено про недооцінену загрозу сатанізму в сучасному суспільстві. Спеціаліст з небезпек, яким піддаються молоді люди через зацікавлення сатанізмом, Папського університету Карло Кліматі відзначив, що сучасні комунікації сприяють активнішому поширенню сатанинських ідей. «Завдяки Інтернету знайти інформацію про сатанізм стало набагато простіше, ніж колись, - заявив експерт. - Тепер досить кількох хвилин, щоб розпочати вивчення окультних наук на якомусь веб-сайті".

Власне заняття окультизмом та ворожбою (навіть невинні, на перший погляд, гадання на картах чи маятнику, які сприймаються на загал як розваги) найчастіше стає тим каналом, через який біси проникають в тіло людини. Церква застерігає про таку небезпеку і забороняє звертатися до ворожок, відунів та інших окультних «цілителів», оскільки більшість людей, які побували на магічних сеансах, повертаються звідти ураженими демонами через контакт із дияволом. Як запевняють екзорцисти, найбільш вразливими до демонічних атак є ті люди, які тривалий час перебувають у гріхах або несуть тягар родового прокляття.

Існують різні пояснення того, хто такі біси, яких Святе Письмо називає також злими духами. Деякі теологи, зокрема американський дослідник Дж. Пембер, стверджують, що ці духовні істоти - це душі вимерлої доадамової раси. Інші переконані, що походження бісів належить до сфери того потаємного, яке Бог не дозволив відкривати людині.
Згідно з Біблією, біси є найнижчим ешелоном "духів злоби піднебесної", яких сатана посилає, щоб шкодити людству. Самі вони невидимі для людського ока, але виявити їх можна за тим, як вони діють на людину. Злі духи, за твердженнями екзорцистів, можуть впливати на людей і на психічному, і на фізичному рівні, тобто спричинювати як шкідливі емоційні переживання та розлади, так і тілесні недуги. Дуже часто під час звільнення від бісів люди одночасно зцілюються і від своїх задавнених хвороб.

Судячи з Євангелій Нового Заповіту, природа бісів така, що вони мають постійну потребу і нестерпне бажання перебувати у якомусь фізичному тілі, через яке отримують можливість задовольняти свої згубні пристрасті. Бажаним для них є навіть тіло тварини. Безтілесність для бісів - як "безводна пустеля", а людська плоть - їхня "рідна домівка". Про це, зокрема, говорить євангеліст Матвій, який описав звільнення Ісусом Христом біснуватого у Гадаринській землі, з якого вийшов легіон нечистих духів, увійшовши потім у гурт свиней, які потопилися в морі.

Постом і молитвою

Згідно з Біблією, першим, так би мовити, екзорцистом (тобто тим, хто виганяє бісів) був Ісус Христос. До речі, саме протистояння демонам відрізняло Сина Божого від старозавітних пророків, які подібно до Ісуса зціляли калік та недужих і навіть воскрешали мертвих, але бісів не виганяли. Влада наказувати демонам так дивувала і спокушала тогочасних євреїв, що вони аж запідозрили Ісуса в тому, що він робить це силою Вельзевула. У відповідь Ісус дав чіткий рецепт проти бісів - Дух Божий, а також піст та молитва, тобто освячене і безгрішне життя та служіння Богові. Ще одна зброя екзорцистів, якою вони користуються дотепер, - ім'я Ісуса Христа як Сина Божого.

Як засвідчено в Євангеліях, сімдесят учнів, яких Христос якось відправив проповідувати в різні міста, були сильно вражені тим, що демони коряться їм в Ім'я Його. Зрештою, така здатність виганяти бісів була заповідана Ісусом Христом для всіх віруючих та існує дотепер. "А тих, хто ввірує, супроводити будуть ознаки такі: у Ім'я Моє демонів будуть вигонити", - записав слова Спасителя євангеліст Матвій.

"Від перших віків усі християни були малими екзорцистами і могли в молитві просити в Ім'я Ісуса Христа звільнення від будь-якого поневолення злими духами, і часто Господь через їхнє служіння звільняв одержимих», - підтвердив репортерові «ГК» координатор надзвичайного і делегованого служіння у справах екзорцизму Івано-Франківської єпархії УГКЦ о.Йосафат Мощич.

За словами отця Йосафата, звільнення від одержимості може статися навіть під час щирої та глибокої сповіді, через яку в Ім'я Ісуса священик відпускає і розв'язує особу від гріхів та пристрастей, за які тримається злий дух. Однак часто для повного звільнення від бісів сповідникові доводиться направляти одержимого на особливий чин екзорцизму.

За канонами греко-католицької церкви, для надзвичайного служіння екзорцизму священикові потрібно мати письмове благословення єпископа. Якщо екзорцист приїжджає в іншу єпархію, то у нього повинен бути дозвіл двох єпископів на проведення таких молитов - свого і місцевого. Тим, хто відчуває потребу у звільненні, чи родичам таких людей о. Йосафат Мощич радить звертатися спершу з цього приводу до свого пароха і попросити про допомогу.

«Коли буде необхідно, то парох направить до єпархіального екзорциста, який проведе відповідне духовне розрізнення, сповідь та діагностичний екзорцизм для того, щоб виявити, чи є загальні ознаки (коли особа реагує на освячені речі, місця, молитви тощо) для читання екзорцизму», - розтлумачив священик.

Єдиний оберіг

Служіння екзорцизму хоч і надзвичайно важливе у теперішній час, але втрачає свій сенс, якщо полягає тільки в невпинній боротьбі з демонами, а не ставить за мету спасіння душі. "Не тіштеся тим, що вам коряться духи, але тіштесь, що ваші ймення записані в небі!" - сказав Ісус своїм учням, як свідчить євангеліст Лука.

Тому "робота" священика, який виганяє бісів, полягає не тільки в тому, щоб в один момент звільнити одержимого від його "духовних паразитів", але й у тому, щоб подбати про "імунітет" від цієї зарази та від демонічних атак у майбутньому.

«У Святому Письмі сказано, що коли людина очистилася від злих духів, але не продовжує свій шлях повного воцерковлення, то злі духи повертаються усемеро лютіші та поселяються в людині, як у домі вимитому, але порожньому, де не мешкає Ісус, - говорить о. Йосафат Мощич. - Щоб остаточно звільнитися від бісів, людина повинна прийняти новий дар життя, яке Ісус заслужив своєю смертю і воскресінням, жити у свободі дітей Божих, наслідників Царства Небесного, у зміцненні особистих стосунків з Ісусом через молитву і прийняття святого причастя».

До речі, вигнання бісів ніколи не буває насильницьким стосовно особи, яку поневолили злі духи, але передбачає її власне бажання та перебування в молитвах і постах. Тобто одержимий має сам захотіти позбутися свого біса. Це нагадує метод позбавлення від шкідливих звичок, залежність від яких, як стверджують екзорцисти, також часто викликають саме нечисті духи. Інакше навіть сам папа римський не зробить нікого святим, навіть розчинивши біснуватого у святій кислоті...


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:вигнання бісів, УГКЦ, екзорцисти


Читайте такожКоментарі (0)
avatar