Головна › Новини › ПОДІЇ
Хроніки російсько- української війни: справжня біографія "Патріота"
07-Бер-15 1111 0.0 0
В 20 числах лютого інформаційні агенства т.зв. ДНР повідомили про загибель командира загону спецназу ДНР Ф.Муштранова на псевдо " Патріот".

"Командир загону Федір Муштранов з позивним «Патріот» був професійним боксером, майстром спорту, володарем Кубка Кості Цзю. На Донбасі він провів сотні спецоперацій і врятував десятки життів,"-йшлося в повідомленні телеканалу "LIFE NEWS"

Федір Муштранов - майстер спорту України з боксу (виступав у напівсередній вазі). На любительському рингу здобув 197 перемог. Багаторазовий переможець міжнародних турнірів з боксу, переможець Кубка Кості Цзю (Сідней, 2008р.). На професійному рингу провів 10 боїв, 5 перемог, 5 поразок.

Шість років тому він врятував від згвалтування дівчину.

Це рядки з офіційної біографії людини, яка зі зброєю в руках воювала проти України.
Але є ще одна сторона діяльності "Патріота" про яку, до останнього часу, знало обмежено коло осіб.

Кінець 2013 р року характеризується різким загостренням ситуації в країні. Події на Майдані фінансово-політичними елітами Донбасу сприймаються, як загроза їх монопольному існуванню і можливістю відсторонення від влади. На противагу національно-визвольному руху створюється свій діаметрально протилежний рух, який пізніше отримає назву " Антимайдан".

Основною складовою цього руху є напівкримінальні і відверто кримінальні структури, основним завданням яких є фізичне протистояння, залякування та тиск на учасників антиурядових проукраїнських акцій.Кістяк цих структур-діючі і колишні спортсмени.Як гриби після дощу, за щедрої фінансової підтримки з Росії,на Сході України виникають проросійські рухи, які повинні взяти на себе роль каталізатора протистояння.

В Луганську такими структурами є "НОД"(Национально-освободительное движение) та "Луганська гвардія".В Донецьку, серед структур, які об"єднували активістів "Антимайдану", чіткою структурованністю та наявністю силового крила виділяється організація "НОД".

З метою зведення до мінімуму можливих негативних наслідків фізичного протистояння керівництом ГІ" Права Справа" приймається рішення про проведення низки зустрічей з керівництвом проросійських організацій в Луганську і Донецьку. В Луганську зустрічі , як у відкритому, так і закритому форматі проводяться з керівництвом організацій НОД та "Молода гвардія".

Ця тактика принесла свої позитивні результати. Луганськ був єдиним містом на Сході, де до 9 березня не пролилася українська кров. В Донецьку протягом січня-лютого проводяться зустрічі з керівником силового крила"НОД"Ф. Муштрановим.

Перші позитивні результати зустрічі дають свої ознаки вже 10 лютого 2014 р, коли в Донецьку, під час мітингу проросійських сил , член бойового крила " Правої Справи", який вдало замаскувався під тітушку, зарядив по пиці лідеру сепаратистської проросійської організації " Донецька республіка" Андрію Пургіну. Ф.Муштранов забезпечував тоді відхід і прикриття бойової групи "Права Справа".

Фактично саме з 10 лютого " Права Справа" переходить до тактики адресних операцій проти лідерів сепаратистського руху на Донбасі.

Серед інших сепаратистських угрупувань, які тоді базувалися у будівлі Донецької ОДА та колишньому штабі "Партії Регіонів" було і "Народне ополчення Донецька". Вони займали 8 поверх адмінбудівлі. Муштранов, будучи керівником групи, яка займалась нападами на противників сепаратизму, попереджав про т.зв.силові рейди, що планувалися. Таким чином вдалося вчасно евакуювати членство ГІ "Права Справа" з Донецька.

Він передавав інформацію про полонених та заручників, яких утримували в приміщенні Донецької ОДА. Таким вчином працівникам правоохоронних органів та журналістам вдалося підняти розголос та завадити таємній ліквідації проукраїнських активістів.

Серед керівництва "Народного ополчення Донецька" після арешту його керівника Павла Губарєва загострились конфлікти між керівництвом організації. Ключову посаду вдалося посісти Роману Соколенко, силовий блок очолив Муштранов ("Патріот").

В квітні-травні минулого року сепаратистська діяльність у Донецьку була дуже привабливою та легко капіталізованою роботою. Саме тоді почалися перші віджими автівок, та пограбування людей, яких потім оголошували агентурою "Правого сектору".
Аналітичному відділу ГІ "Права Справа" вдалося створити штучний конфлікт між Муштрановим та Соколенком на тлі розподілу грошей, отриманих після реалізації "віджатих" автомобілів. На початку травня нам стало відомо,що Соколенко реалізував декілька реквізованих дорогих іномарок, а гроші "скрисятничав". На той момент в організацію приходило багато людей, і грошей на камуфляж та амуніцію катастрофічно не вистачало. Цю інформацію було вирішено реалізувати через Муштранова. Наразі перевіряється інформація щодо фізичного знищення Соколенка спеціальними службами т.зв.ДНР.

Муштранов (псевдо "Патріот") передав інформацію про виїзд в район Ясинуватої озброєної групи під керівництвом бойовика "Репортера". Група була затримана правоохоронцями, в бойовиків вилучена вогнепальна зброя, бронежилети та вибухові пристрої.

Завдяки отриманій від "Патріота" інформації в районі Волновахи була нейтралізована ДРГ "Електрика" (громадянин РФ), а представника диверсійно-розвідувальної групи на прізвисько «Лезгін» вдалося затримати. Останній був членом незаконного військового формування «Оплот». у жовтні 2014 року

" Лезгін "прибув до міста Донецьк з Російської Федерації. Він незаконно перетнув кордон України, після чого вступив в бандитське формування терориста "Шамана"

Дмитро СНЄГИРЬОВ, Луганськ


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:ЛНР, Дмитро Снєгирьов, Права справа, Луганськ, російсько- українська війна, ДНР


Читайте такожКоментарі (0)
avatar