Головна › Новини › ПОДІЇ
Хіба судді відмовляться від своїх елітних пенсій?
14-Лис-13 1038 0.0 0
Залежно від рішучості Верховної Ради щодо перегляду пенсійних програм, зокрема, "елітних" пенсій, обсяг бюджетних дотацій Пенсійному фонду на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій можна зменшити на суму від 5 до 20 мільярдів гривень.

Таку оцінку озвучила завідуюча відділом соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень Ольга Піщуліна, передає "Дзеркало тижня".

При цьому екс-виконувач обов'язків міністра фінансів Ігор Уманський висловив думку, що чи не найбільший фінансовий ефект для бюджету могла б забезпечити оптимізація системи суддівських пенсій.

"Реалізувати цю ініціативу, тим більше заднім числом, буде непросто. Особливо, якщо самі судді вирішуватимуть, скорочувати собі преференції чи ні. Такі прецеденти вже були, досвід - негативний. Разом з тим, якщо буде політична воля на найвищому рівні, теоретично це можливо, в тому числі перерахунок уже призначених пенсій", - вважає екс-глава Мінфіну.

Разом з тим Уманський називає малоймовірним скасування пільг для співробітників силових органів - МВС, прокуратури і так далі, "оскільки зараз це безпосередня опора влади".

Нагадаємо, що МВФ наполягає на оптимізації видаткової частини держбюджету, зокрема, за рахунок "обмеження в бюджетному секторі фонду зарплати і чисельності зайнятих, скорочення субсидій і витрат на закупівлю товарів і послуг".
"Економічна правда"


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:пенсійна реформа, пенсії, МВФ, Бюджет, судді


Читайте такожКоментарі (0)
avatar