Яскрава упаковка — для канцерогенів
«Щоденно 470 українців дізнаються, що хворі на рак», «Кожен четвертий українець ризикує захворіти на рак», «Один з 50 українців хворий на рак», «Обстежуйся своєчасно. Не зволікай».
Безумовно, це важлива інформація. Але до неї вкрай бракує відомостей про причини такої тривожної ситуації. Зважаючи на те, що більшість хвороб людина «впускає» в себе через рот (ми те, що їмо), я вирішив з’ясувати, в яких продуктах нашого споживання містяться ракотворні, канцерогенні речовини. Виявилося, що їх чимало. До них належать: лимонна кислота (Е-330), бензоат натрію (Е-211) — консерванти, котрі використовують під час виготовлення дуже багатьох продуктів, серед яких і солодкі газовані напої, що їх так полюбляють діти й дорослі. Їх зазначено на етикетках лимонадів, ситро й інших напоїв майже всіх виробників.
На жаль, згаданими канцерогенними добавками промисловість не обмежується.
Ось перелік не менш небезпечних ракотворних речовин: Е-131, Е-142, Е-210-217, Е-259, Е-330. Як стверджують дослідники, вони можуть зумовлювати злоякісні утворення в порожнині рота й інших органах (дані інформаційного листка німецької дитячої клініки ракових захворювань, м. Дюссельдорф). Але, незважаючи на це, зазначені добавки є практично в усіх прохолодних напоях і багатьох солодощах: жувальній гумці, льодяниках, цукерках, печиві, соусах, сухих супах та ін.
Крім ракових захворювань, харчові добавки зумовлюють багато інших патологій в організмі. Поговоримо про деякі з них.
Е-338 — ортофосфорна кислота. Спричиняє розлад шлунка, вимиває з організму потрібний для кісток кальцій. Міститься в напоях кока-кола й пепсі.
Е-621 — глютамат натрію, підсилювач смаку. Це одна з найбільш відомих смакових добавок, яку використовують у дуже багатьох продуктах. Він згубний для органів травлення. Але його широко використовують під час виготовлення приправ, концентратів супів, ковбас і т.п.
Е-110 — барвник. Шкідливий для печінки й нирок. Міститься в напоях, цукерках, у жувальній гумці, кондитерських виробах.
Найнесподіванішим для мене, як лікаря, було те, що препарати, які я придбав в аптеці, теж містили харчові добавки, що належать до розряду небезпечних.
На жаль, ми, як споживачі, не захищені на рівні держави від небезпечної з погляду здоров’я продукції. Тому маємо самостійно піклуватися про себе і своїх дітей.
Під час купівлі продуктів і ліків потрібно дивитися на етикетку, яка несе інформацію про всі компоненти, що містяться в них. Пам’ятайте, що багато канцерогенів та інших руйнівників організму приховані під буквою Е з певними цифрами.
Поважайте й бережіть себе та своїх дітей: не купуйте шкідливих продуктів. Активна позиція покупців змусить виробників змінити свою позицію, а отже, на наших прилавках збільшиться кількість здорових товарів, а в країні зменшиться зростання кількості тяжких захворювань.
Станіслав КРИКУНОВ,
лікар.
Джерело: Ваше здоров"я
Читайте також |
Коментарі (0) |