реклама партнерів:
Головна › Новини › Анонси подій
Японці навчатимуть чернігівців мистецтву ікебани та макіяжа
13-Вер-13 1090 0.0 0
16 вересня о 17.30 у Колегіумі (на Валу) відбудуться майстер-класи зі створення ікебани та макіяжа.

Організатори: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Українсько-Японський культурний центр (м. Київ).

Слово «ікебана» означає «живі квіти». Вишукане і прадавнє мистецтво є традиційним японським мистецтвом аранжування, покликаним розкривати гармонію і красу природних матеріалів.

Історія флористичного мистецтва ікебани почалася в XV столітті в Японії. Спочатку вона мала релігійну спрямованість, оскільки призначалася для підношення богам в японських храмах.

Поступово ікебана розвинулася в окрему школу, навчання в якій те саме що священнодійства. Під час навчання вчитель дотримується повного мовчання, а учні зосереджуються на процесі складання букета, який є своєрідною медитацією. Учень повинен зуміти злитися з духом квітів, щоб повністю виразити себе за допомогою букета.

Мистецтво ікебани це не просто копіювання природних форм рослин у їх природному середовищі. На думку японців, кожна маленька гілочка і кожна квітка філософськи заповнює собою весь космічний простір і нескінченність часу, вміщаючи в собі тонкість людської душі і символізуючи вічне життя.

У наші дні ікебана стала традиційним японським мистецтвом, таким як чайна церемонія і каліграфія. Кожна японка при підготовці до весілля повинна навчитися цьому мистецтву оформлення букета. У Японії ікебана має таке ж велике значення в дизайні інтер’єру, як картини, статуетки та інші твори мистецтва.

Ще одним надзвичайно захоплюючим видом мистецтва зачаровувати є японський макіяж.

Краса японської жінки полягає в ніжній «фарфоровій» шкірі. Сьогодні, як і сто років тому, її вважають одним з найголовніших прикрас японської жінки. Контраст вибіленої шкіри, яскраво виражених очей і хтивих губ – ось, власне, ці три складові частини є основою накладення макіяжу в японському стилі.

Японки у всі часи вважалися одними з найкрасивіших жінок. Їх білосніжна і гладка шкіра завжди вражала незмінною молодістю та свіжістю. Макіяж японок також був предметом захоплення, особливо це стосувалося макіяжу гейш, погляд від яких неможливо було відвести. Багато візажистів намагаються осягнути майстерність японського макіяжу і дізнатися його секрети.

У японському макіяжі існує декілька відмінних один від одного образів. Власне, їх три: образ гейші, дівчинки-підлітка з аніме і класичний образ витонченої японської жінки. Останній найбільше підходить в якості оригінального повсякденного макіяжу, та й техніка виконання його не відрізняється особливою складністю.

Але не будемо розкривати Вам зараз всі тонкощі, приходьте на майстер-клас і самі все побачите!

Сергій ЧЕРНЯКОВ, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній"


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:НАІЗ Чернігів стародавній, Україна - Японія, макіяж, ікебана


Читайте такожКоментарі (0)
avatar