реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Як часто місцеві депутати розглядають питання, де мають приватний інтерес?

Коаліція “Прозорі ради” вивчала це питання в своєму дослідженні у чотирьох радах області - Чернігівській обласній та міській, Ніжинській та Новгород-Сіверський.

В питанні запобігання та врегулювання конфлікту інтересів треба вчитись у депутатів Ніжинської міської ради, а саме в роботі постійної депутатської комісії з питань регламенту депутатської етики, діяльності, законності, правопорядку, антикорупційної політики, свободи слова та зв’язків з громадськістю.

Депутати місцевих рад це звичайні громадяни які вирішили що треба “йти” в місцеву раду і навести там “лад”, і їх підтримали інші громадяни під час виборів своїми голосами. А так як це звичайні люди, то в них є або своя робота, або свій бізнес, також є родичи та куми з бізнесом. В місцевих радах постійно за щось голосують, якісь рішення приймають, якусь землю виділяють, якісь дозволи дають тощо. Таким чином, рано чи пізно, будуть вирішуватись і такі питання, які зачіпають сферу родичів, кумів, їх бізнесу або свого бізнесу. І зараз ми не говоримо про тих депутатів які йшли в раду тільки для того щоб вирішувати питання свого бізнесу. Ось тут і виникає поняття “конфлікту інтересів”.

КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ — це конфлікт між публічно-правовими
обов'язками і приватними інтересами державної посадової особи,
за якого її приватні інтереси котрі, випливають з її положення як приватної особи, здатні неправомірним чином вплинути на виконання цією державною посадовою особою її офіційних обов'язків або функцій.

Згідно Закону України “Про запобігання корупції” в сукупності з методичними роз’ясненнями НАЗК в ситуації потенційного чи реального конфлікту інтересів особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, можуть брати участь у розгляді, підготовці, прийнятті рішень відповідною радою за сукупності таких умов:
1. Особа самостійно заявляє про конфлікт інтересів публічно (про що вноситься відповідний запис до протоколу засідання ради);
2. Оголошення про конфлікт інтересів здійснюється під час засідання ради, до початку розгляду питання, у вирішенні якого є приватний інтерес.

Під час дослідження були вивчені протоколи засідань сесій рад, протоколи та рекомендації постійних депутатських комісій, які відповідальні за надання роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками з 1 липня 2017 року по 30 червня 2018 року.

Виявилось що за цей час на сесіях Чернігівської обласної ради всього 5 разів заявляли про конфлікт інтересів. І жодної згадки в протоколах засідань постійних депутатських комісій про конфлікт інтересів, тобто ніхто з депутатів не звертався до комісії з врегулюванням питання конфлікту інтересів.

На сесіях Новгород –Сіверської міської ради 11 разів згадували про наявний конфлікт інтересів, і жодного разу на комісії.

На сесіях Чернігівської міської ради повідомили 30 разів про наявність конфлікту інтересів. І один раз повідомляли про конфлікт інтересів на засіданнях постійних депутатських комісій.

А от прикладом як треба працювати з питанням конфлікту інтересів стала Ніжинська міська рада. В ній за цей час було 66 повідомлень про конфлікти інтересів. Це мабуть тому, що тут депутатська постійна комісія яка відповідальна за надання роз’яснень, по конфлікту інтересів, 15 разів попереджували депутатів про конфлікт інтересів. Та тричі на комісії депутати оголошували про конфлікт інтересів. Також Ніжинська міська рада єдина має журнал реєстрації заяв про конфлікт інтересів.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).Теги:Чернігівська обласна рада, Конфлікт інтересів, Ніжинська міська рада


Читайте такожКоментарі (0)
avatar