І Матрона Московська їм у поміч...
Читаю новину: в Одесі військовий храм перейшов з російської церкви в українську. Військовий храм. На п'ятому році війни з Росією! Ще раз: військовий храм!
І, само собою, там виявили ікони російських царів, всяких штучно роздутих святих типу Матрони Московської... А храм, канєшна ж, посвячений був не великомученикам, бо вони грецькі, не Феодосію Чернігівському чи Макарію Канівському, бо вони українські, а - Алєксандру Нєвському, бо він російський. Це той Нєвський, який двічі нищив Великий Новгород, бо був побратимом татарського хана Сартака, а помер, обпившись кумису в шатрі... До речі, мощей його у Алєксандро- Нєвській лаврі у Петербурзі насправді нема - про це мені говорив колишній студент тамтешньої академії, нині митрополит... Брехня - вона не тільки зброя диявола, вона ще й повсякдення російської церкви.
Так ось - а чого далеко ходити? У чернігівських храмах також повно ікон російських святих умовних. Я не дуже ходок по їхніх осередках руzzкого міра, але ще недавно бачив біля аналоїв КОЖНОГО храму, де я був, так звану ікону сім'ї російського імператора Ніколая II. І в кожному храмі - ікона Матрони Московської. Цей культ придумав патріарх Алєксій II Рєдігер. Штучний культ, вигаданий. Але методично, за наказом впроваджений мало не в кожен храм УПЦ МП.
Найбільш яскравим є різноцвіття ікон російських святих у Миколаївській церкві біля обласної лікарні. Там і та ж Матрона Московська, і Ксєнія Петербурзька, і Іоанн Кронштадтський... Я всіх ще й не запам'ятав. Продумано ідеально: хворі люди - вразливі для навіювання руzzкого міра, тим паче, коли цим займається настоятель - учасник російської війни в Афганістані.
Василь ЧЕПУРНИЙ
І, само собою, там виявили ікони російських царів, всяких штучно роздутих святих типу Матрони Московської... А храм, канєшна ж, посвячений був не великомученикам, бо вони грецькі, не Феодосію Чернігівському чи Макарію Канівському, бо вони українські, а - Алєксандру Нєвському, бо він російський. Це той Нєвський, який двічі нищив Великий Новгород, бо був побратимом татарського хана Сартака, а помер, обпившись кумису в шатрі... До речі, мощей його у Алєксандро- Нєвській лаврі у Петербурзі насправді нема - про це мені говорив колишній студент тамтешньої академії, нині митрополит... Брехня - вона не тільки зброя диявола, вона ще й повсякдення російської церкви.
Так ось - а чого далеко ходити? У чернігівських храмах також повно ікон російських святих умовних. Я не дуже ходок по їхніх осередках руzzкого міра, але ще недавно бачив біля аналоїв КОЖНОГО храму, де я був, так звану ікону сім'ї російського імператора Ніколая II. І в кожному храмі - ікона Матрони Московської. Цей культ придумав патріарх Алєксій II Рєдігер. Штучний культ, вигаданий. Але методично, за наказом впроваджений мало не в кожен храм УПЦ МП.
Найбільш яскравим є різноцвіття ікон російських святих у Миколаївській церкві біля обласної лікарні. Там і та ж Матрона Московська, і Ксєнія Петербурзька, і Іоанн Кронштадтський... Я всіх ще й не запам'ятав. Продумано ідеально: хворі люди - вразливі для навіювання руzzкого міра, тим паче, коли цим займається настоятель - учасник російської війни в Афганістані.
Василь ЧЕПУРНИЙ
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



