Головна › Новини › ПОДІЇ
Громадянське суспільство -- за "круглим" столом
23-Бер-12 981 2.3 2
21 березня під час засідання круглого столу «Актуальні питання сприяння розвитку громадянського суспільства в Чернігівській області», організованого Управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, учасники заходу дискутували над тим, як створити сприятливі умови для розвитку громадянського суспільства на Чернігівщині.

Як відомо, у грудні 2011 року була прийнята обласна програма сприяння розвитку громадянського суспільства на 2012—2015 роки «Чернігівська громада», відповідно до якої передбачаються різні форми підтримки інститутів громадянського суспільства. Зокрема, це і фінансова підтримка, і створення ресурсного центру і багато іншого.

Андрій Подорван, начальник Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, представив проект розпорядження голови облдержадміністрації про проведення конкурсів проектів громадських організацій, яким може надаватися підтримка з обласного бюджету.

Саме про особливості організації цієї процедури йшла мова на засіданні круглого столу. Присутні обговорили питання, що стосувалися створення конкурсної комісії, подачі конкурсної документації громадськими організаціями тощо.

Крім того, виступаючий доповів про перспективні плани створення ресурсного центру — спеціалізованого приміщення, яке б надавалося у безкоштовне користування громадським організаціям для проведення неполітичних заходів. Від представників громадськості, у свою чергу, надійшли пропозиції заснувати при ресурсному центрі бібліотеку, створити робочий графік відвідування громадськими організаціями центру, а також, за можливості — розробити механізм онлайн-доступу до цього графіку через веб-сайт Управління, що найближчим часом з’явиться у просторі регіонального медіа-поля.

У рамках заходу учасники також ознайомилися з позитивним досвідом проведення проектних конкурсів, про що розповів В’ячеслав Голуб, начальник відділу у справах сім’ї та молоді Чернігівської міської ради. «Фінансовою підтримкою громадських організацій відділ займається з 2005 року. І з кожним роком динаміка кількості учасників тільки зростає», — зазначив В’ячеслав Львович.
Вікторія Храпова-Яблонська, начальник відділу з питань молоді та організації оздоровлення дітей Управління сім’ї та молоді облдержадміністрації, доповіла про напрями, за якими учасники проектного конкурсу будуть подавати заявки та, в результаті перемоги, реалізовуватимуть свої ідеї у сфері вирішення проблем молодіжного середовища.

Учасники заходу також були ознайомлені з організаційними моментами аналітичної роботи по регіональній оцінці розвитку громадянського суспільства, що буде проводитися Управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації у 2012 році, та висловили свої пропозиції по її проведенню.

Також Наталія Надирова, регіональний координатор міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», ознайомила присутніх з планами роботи по реалізації цього проекту в області.

Управління з питань внутрішньої політики
та зв’язків з громадськістю облдержадміністраціїТеги:громадянське суспільство, Чернігівська ОДА


Читайте такожКоментарі (2)
avatar
1
Якщо цим "громадським організацям" надаватимуть фінансову підтримку з обласного бюджту, то це вже не будуть громадські організації у звичному розумінні. Який цинізм!
avatar
2
Оце так "гречка"! Для громадських організацій. Молодець Тігіпко, добре придумав як прикормити громадські організації! Обійшов Наливайченка по всім статтям!
avatar