реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОДІЇ
Геннадій Єршов, що поєднав Україну і Польщу
26-Вер-13 990 0.0 0
Чи можна вважати Чернігів європейським містом? Цю тему підняли на зустрічі Клубу молодого політолога 24 вересня. Гість зустрічі – відомий скульптор Геннадій Єршов висловив свою думку на цю тему та відповів на питання присутніх.

«Чернігів дуже гарний, але тут не вистачає головного художника міста». – розпочав зустріч Геннадій Єршов. Він вважає, що місто має великий потенціал в плані скульптур і естетичного оформлення. «Якщо проїхати по Чернігову, я б міг показати дуже багато місць, де повинні стояти пам’ятники і скульптури».

В першу чергу митець пропонує встановити кінний пам’ятник князю Мстиславу Хороброму біля входу на Вал та гетьману Павлу Полуботку. Також скульптор відзначив імена чернігівських церковних діячів Феодосія Углицького та Лазара Барановича.

Геннадій Єршов висловив деякі зауваження щодо існуючих архітектурних комплексів. «Фонтан біля мерії виглядає як велика могила. Але це місце можна оживити. Якщо жителі так хочуть повернути жабки, чому б не поставити їх довкола фонтану?..».

Скульптор закликав молодь і творчих людей обмінюватись своїм досвідом і проектами з європейськими колегами. Чернігів і Україну Геннадій Єршов вважає дуже подібною до Європи і позитивно оцінює культурну інтеграцію. «Я сам вже давно «почесний консул» між Україною і Польщею в культурному плані. Україні, Чернігову є чим поділитися з європейською культурою! Тут … ого! Тут душа!», - емоційно заявив митець.

Довідково:
Геннадій Єршов (12 липня 1967) — український та польський художник-скульптор. Народився 12 липня 1967 року в польсько-українській родині у Чернігові. Почав творити в Україні, де одразу здобув успіх і визнання, створивши знаковий для Чернігова пам'ятник «Жертвам Чорнобиля» та пам'ятник Івану Мазепі. Художник відомий у Польщі також з пам'ятників та творів сакрального мистецтва. Рельєфи, що зображують Страсті Христові, стали прикрасою у найбільшому цегляному соборі на світі, який називають «Короною Гданська». Автор портретної галереї сучасників, відомих діячів науки, культури та релігії. Творить для Республіки Польщі та України.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Геннадій Єршов, Павло ПОЛУБОТОК, Мстислав Хоробрий, скульптори, Україна - Польща


Читайте такожКоментарі (0)
avatar