реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Фаріон має бути!

Я працював учителем української мови і літератури в Криму 1984-1987 роках. Ситуація з мовою і тоді зашкалювала.

Університети, подаючи нормативні курси (їхнє читання зажало від професійного рівня, педагогічного таланту і харизми викладача), ніколи не давали практичних рекомендацій по регіонах. І випускники були кинуті "під танк" мовної специфіки регіонів. Не всі вижили. Я вижив, великою кров'ю, а відтак перехід на роботу в університет врятував мене від крайнощів (молодий, гарячий, мав постійні конфлікти з учнями 6-8 класів; старші класи були зарезервовані за однією яворівською жидівкою, яка все життя пропрацювала в Криму, а закінчила свої дні чи то в Німеччині, чи то в Ізраїлі).

Ситуація з викладанням мови не змінилася, лише погіршилися умови і обставини. Не кажу за безвідповідальні дії державних інституцій: вони приймають норми законів, і самі їх здебільшого ігнорують. Практичного скерування навчання так і нема, вже й не буде. Методи ж вульгарної поведінки і грубості з боку викладача завжди закінчувалися конфліктом, де переможцем виходили студенти.

Нинішня ситуація із Фаріон лише підтверджує правило. Політична складова інформування конфлікту очевидна. Ситуація вигідна багатьом. Правда ж триєдина: Бог, Україна, рідна мова.

І завершуючи, що би не говорили, мій висновок простий: Фаріон повинна бути.

Євген БАРАНТеги:Євген Баран, українська мова, Ірина Фаріон, Крим


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0
1
Такі як Фаріон шкодять справі зміни ситуації, словами автора, щодо безвідповідальних дій державних інституцій.
Вона переводить стрілки від управлінського рівня на низовий, загострюючи й без того напружену обстановку в суспільстві.
Підозрюю, в органах управління державного та обласного рівнів досить багато не державників, не кажучи вже про зловмисників. Потрібна перевірка-атестація апарату із залученням громадських активістів до цієї справи.
Виключення Фаріон із університету під тиском студентів - перша обнадійлива ластівка у цьому напрямку.
avatar