реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА

Европейський гуманіст з Ніжина Ігор Качуровський

У ці вересневі дні вшановуємо пам’ять Ігоря Васильовича Качуровського – видатного письменника та багатолітнього ведучого літературних програм Радіо «Свобода» часів залізної завіси.

Народився Ігор Качуровський 1-го вересня 1918 року в Ніжині, дитячі роки пройшли здебільшого неподалік - у селі Крути. Становлення письменника розпочалося в Австрії, тривало до 1969 року в Аргентині, потім у Федеративній Республіці Німеччина. Помер наш земляк 18 липня 2013 року в Мюнхені. У Крутах за заповітом поховано його прах.

Тож 1-го вересня в Крутах розпочалися урочистості до 100-річчя від дня народження Ігоря Качуровського.
21 вересня в Ніжині об 11-00 відбудеться відкриття меморіальної дошки на огорожі Василівської церкви, в будинку священника якої проживав Ігор Качуровський.

Напередодні, 20 вересня, так само об 11-00, в НДУ ім. Миколи Гоголя розпочнуться Наукові читання про творчу спадщину письменника. Ігор Качуровський був послідовником українських поетів-неокласиків, сповідував гуманістичні принципи европейської культури не тільки у творчості, а й в особистому житті. Це знайшло яскраве відображення у прозовій дилогії «Шлях невідомого» і «Дім над кручею», яку можна віднести до вершин світового письменства.

Про високу ерудицію й моральність цієї людини можна взнати з його листів до земляків. Їх Ігор Качуровський неодноразово закінчував словами: «Привітання Ніжену й ніженцям». Презентація збірки "Ігор Качуровський - Микола Шкурко: листування" пройде 21 вересня о 13-00 в НДУ ім. Миколи Гоголя, а за тиждень - у Центральній бібліотеці Ніжина.

Символічно, що саме в ці дні про Ігоря Качуровського говоритимуть на Форумі видавців у Львові.
Життя й творчість Ігоря Качуровського досліджують науковці з Києва і Торонто, Луцька і Рівного… Нині у Ніжині вони підсумовуватимуть здобутки і це, безперечно, буде символічним вінком на його могилу в Крутах.

Микола ШКУРКО, директор Благодійного фонду «Ніжен».Теги:Крути, Ігор Качуровський, БФ Ніжен, Микола Шкурко, Ніжин


Читайте такожКоментарі (1)
avatar
0 Spam
1
Пане Микрло!
Не перебільшуйте. Качуровський завжди був по ту сторону нашого життя.
avatar