реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Європа в очікуванні нового українського президента

Міжнародний валютний фонд готовий повернутися до діалогу з Україною одразу по завершенні президентських виборів. З такою заявою виступив голова МВФ Домінік Стросс-Кан.

Виступаючи на Міжнародній економічній конференції у Герцлії, директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан зазначив, що світова криза поволі відступає, а її наслідки на практиці виявилися менш руйнівними, ніж це видавалося на початку. Разом з тим перспективи зростання національних економік залишаються дуже непевними, тож чимало країн світу, на думку Стросс-Кана, ще потребуватимуть допомоги МВФ. Однією з таких країн є Україна.

Спілкуючись із журналістами, Стросс-Кан заявив про готовність Фонду допомагати Україні, навіть незважаючи на замороження переказу Києву четвертого траншу кредиту. МВФ вже неодноразово заявляв, що очікує від української влади консолідованої позиції з впровадження антикризових заходів. Перспективи перегляду МВФ кредитної програми «стенд-бай» для України голова МВФ обговорював минулої п’ятниці з віце-прем’єром України Григорієм Немирею під час зустрічі у Давосі.

«Хиткий період»

Стросс-Кан висловив упевненість, що МВФ зможе повернутися до нормальних відносин з Україною одразу по завершенні «хиткого виборчого періоду». «Якщо поглянути на цю економічну кризу, то дуже цікавою є різниця між тими країнами, які не уклали програм з МВФ, і тими, що мають такі програми й таким чином змогли підтримувати видатки на соціальну сферу», - зазначив Стросс-Кан.

Директор-розпорядник МВФ став почесним гостем престижної Міжнародної конференції у Герцлії, яка зібрала під одним дахом провідних світових економістів, експертів та політиків, серед яких екс-прем’єр Іспанії Хосе Марія Аснар, голова комітету Європарламенту із закордонних справ Ельмар Брок, лідер німецької парламентської опозиції Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні та інші.

(За інформацією сайту Deutsche Welle)Теги:національна економіка, антикризові заходи, кредитна програма, четвертий транш кредиту, Європа, МВФ


Читайте такожКоментарі (0)
avatar