Ефект доміно на Балтиці
Ефект доміно на Балтиці, або чому Приморськ став ідеальним фіналом "льодового сезону" РФ.
Вчорашній удар по Приморську показує, що ми стратегічно все правильно робимо.
У січні балтійський нафтогазовий сегмент Росії показав рекорд експорту - 12,7 млн тонн. У лютому через аномальне льодоутворення Приморськ не чіпали, бо і загальний спад по всій Балтиці був на 15-20%, а експорт саме з Приморська впав до рекордних 40-50%.
Проте удари припадали на Усть-Лугу та лінію до неї в Брянській області. Усть-Луга є важливою технологічною станцією, а враження великих кріогенних установок «Новатек» взагалі знизило можливості переробки.
І ось зараз, коли лід сходить, а події в Ірані дають змогу болотам хоч якось заробити (хоча дисконти на марку Urals ніхто не відміняв) - удар прийшовся саме по Приморську. Порт, який має величезні резервуари (мінімум один точно знищений вночі) та можливості експорту мільйона барелів на добу - зараз суттєво знизить свої потужності. А заодно і створить дефіцит палива для західних регіонів та й взагалі для угруповання військ «Північ».
Логіка проста: ми не просто б’ємо куди дістанемо, ми вимикаємо їхні можливості саме тоді, коли вони найбільше потрібні ворогу. 1000 км - це вже не відстань, це вирок для їхньої економічної стабільності на Балтиці. Далі буде ще цікавіше. Як думаєте, який термінал наступний на черзі в «червоній зоні» - Висоцьк, чи знову Усть-Луга?)
Сергій МІСЮРА
Вчорашній удар по Приморську показує, що ми стратегічно все правильно робимо.
У січні балтійський нафтогазовий сегмент Росії показав рекорд експорту - 12,7 млн тонн. У лютому через аномальне льодоутворення Приморськ не чіпали, бо і загальний спад по всій Балтиці був на 15-20%, а експорт саме з Приморська впав до рекордних 40-50%.
Проте удари припадали на Усть-Лугу та лінію до неї в Брянській області. Усть-Луга є важливою технологічною станцією, а враження великих кріогенних установок «Новатек» взагалі знизило можливості переробки.
І ось зараз, коли лід сходить, а події в Ірані дають змогу болотам хоч якось заробити (хоча дисконти на марку Urals ніхто не відміняв) - удар прийшовся саме по Приморську. Порт, який має величезні резервуари (мінімум один точно знищений вночі) та можливості експорту мільйона барелів на добу - зараз суттєво знизить свої потужності. А заодно і створить дефіцит палива для західних регіонів та й взагалі для угруповання військ «Північ».
Логіка проста: ми не просто б’ємо куди дістанемо, ми вимикаємо їхні можливості саме тоді, коли вони найбільше потрібні ворогу. 1000 км - це вже не відстань, це вирок для їхньої економічної стабільності на Балтиці. Далі буде ще цікавіше. Як думаєте, який термінал наступний на черзі в «червоній зоні» - Висоцьк, чи знову Усть-Луга?)
Сергій МІСЮРА
| Читайте також |
| Коментарі (0) |



