реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Домовлятися з диктаторами не можна: вони неодмінно порушать угоди

У 70-ту річницю Ялтинської конференції історики застерігають від повторення помилок Ялти.

11 лютого 1945-го Сталін, Рузвельт і Черчиль підписали Ялтинську угоду. Нею голови наддержав вирішили долю Східної Європи, фактично віддавши її в руки радянському диктатору.

Повіривши Йосипу Сталіну, американський і європейський лідери отримали «залізну завісу» через весь континент, панування тоталітарної держави над цілим «соціалістичним табором» і мільйони зламаних доль і знищених життів на тих територіях. Історики нагадують у цей день, що через 70 років ситуація повторюється, і зроблені в Ялті помилки можуть повторити західні лідери сьогодні, намагаючись домовитися з Путіним.

Благородні бажання миру вже й негайно не виправдовують угоду з тоталітарним правителем, бо він неодмінно порушить свої обіцянки, вважає співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук Сергій Громенко.

«Сьогодні Захід, як і 70 років тому, намагається знайти компроміс із диктатором, забуваючи, що угоди зі злом неможливі, — каже науковець. — В Мюнхені 1938 року виявилося, що жодними територіальними поступками не вдасться зупинити агресора. В Ялті 1945-го союзники домовилися розподілити контроль над Східною Європою на трьох, але не минуло і півтора року, як Сталін обманув західних партнерів та перетворив половину континенту на соціалістичний табір. Сьогодні в Мінську, Москві та багатостраждальному Мюнхені вільний світ знову складає іспит з політичної волі, від результатів якого, як і 70 років тому, залежить майбутнє мільйонів людей».

Український інститут національної пам’ятіТеги:Ялтинська конференція, диктатура путіна, залізна завіса, УІНП


Читайте такожКоментарі (0)
avatar