Головна › Новини › ПОГЛЯД
До Росії українці півдня і сходу не хочуть
06-Трав-14 1073 0.0 0
Відсоток українців, які бажали б приєднання української держави до РФ, ніколи не був хоч трохи значущим - наголошує асоційований науковий співробітник Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), доцент кафедри соціології НАУКМА Світлана Хутка. Більше того, після подій, що сталися в Україні протягом останніх півроку, кількість таких громадян суттєво скоротилася, - повідомила вона в ефірі програми «Національний інтерес» на телеканалі БТБ.

«Відповідно до дослідження КМІС, майже 41% українців із Східного та Південного регіонів вважає, що Росія робить все, щоб приєднати Україну. Але при цьому їх особисте бажання приєднуватися до Росії надзвичайно низьке: це фактично лише 8%, які дійсно хотіли б об’єднання України і Росії в одну державу», - сказала Хутка.

«Якщо звернутися до загальноукраїнських досліджень, то цей відсоток також ніколи не був надто помітним. В середньому за останні 5-6 років він складав лише близько 12-14%. В 2009 році був умовний максимум - 23%, але потім спостерігалося безперервне падіння. І, починаючи з 2011 року, у нас є відносно стабільна цифра - 16-14% теоретично приєднання хотіли б. Але після подій, що пройшли в Україні, починаючи з листопада, цей відсоток суттєво зменшився», - зазначила соціолог.

Хутка зазначила, що подібні тенденції спостерігаються і у південно-східному регіоні України.

«Цікаво, наприклад, подивитися на такий показник, як бажання входити до Митного союзу чи до ЄС. В цілому по Україні відбулося дуже суттєве зменшення прихильників Митного союзу, і це сталося саме за рахунок південних і східних областей. Там падіння було дуже суттєве - за два місяці воно складало 22-24%. Це дуже суттєві зміни», - зазначила вона.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:приєднання до Росії, російська окупація


Читайте такожКоментарі (0)
avatar