реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА
До акції «Добра книга» в Чернігові долучилися волонтери та пенсіонери
06-Груд-15 940 0.0 0
Більш ніж десяток охайно оформлених поличок, лавок і шафок для буккросингу з’явилися в нашому обласному центрі упродовж листопада. До акції «Добра книга», що триває в Чернігові з середини жовтня, підключилися, зокрема, Міський палац культури та дитяча стоматологічна поліклініка, центр реабілітації для воїнів та членів їхніх родин «Ресурс» та торговельний центр «Голівуд», фітнес-клуб «Яна» та центр здоров’я «Махаон».

Варто відзначити, що цю ініціативу активно підтримали фахівці Державної пенітенціарної служби. Так, полиці для книгообміну з’явилися в Чернігівському СІЗО та Чернігівській виправній колонії (№ 44). А в міських бібліотеках і книгарнях таке явище, як буккросинг, стало вже звичним для користувачів. Втім, під час акції «Добра книга» додалося ще декілька затишних куточків, де люди можуть залишати власні прочитані видання та брати книжки, що їх зацікавили.

- «Прочитай сам і передай іншому!» - саме під таким гаслом проходить конкурс «Добра книга» в Чернігові, - пояснює провідний бібліотекар бібліотеки ім.О.Довженка Олена Костриця. – Першу шафку для буккросингу завдяки меценатам ми відкрили обласній лікарні. Сподіваємося, нас підтримають і місцеві кав’ярні, кафе, ОСББ, навчальні заклади. Тому ми вирішили продовжити терміни конкурсу до кінця 2015 року. Підсумки будемо підбивати одразу після Різдва. Нагадую, що переможці отримають гарні призи – літературні новинки для полиць буккросингу. Тож приєднуйтеся!

Що ж таке буккросинг? Це поняття можна перекласти як «книжкооберт» чи «книговорот», а його суть у тому, щоб передати прочитані книжки іншим людям. Бібліотеки, магазини, кафе, клуби за інтересами відкривають певні шафки чи полиці для загального доступу, і кожна людина може взяти будь-яку книгу додому без дозволу, без запису, або ж залишити власну вже прочитану книгу. Декотрі «куточки буккросингу» мають вигляд звичайних книжкових шаф, інші виглядають як маленькі будиночки чи шпаківні. Існує безліч варіантів: старі телефонні будки, валізи тощо.

Взяти участь у конкурсі «Добра книга» може кожен бажаючий! Для цього облаштуйте куточок буккросингу на своєму підприємстві, установі чи в під’їзді багатоповерхівки, у дворі, придумайте цікавий слоган, що заохочує до читання, розкажіть про цю ідею співробітникам, сусідам, друзям, зробіть фото та пришліть його на електронну скриньку організатора: dovzhenkocentr@gmail.com. Слідкуйте за перебігом змагань на сторінці у соцмережі Фєйсбук https://www.facebook.com/groups/859707357476958/ .


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:буккросинг, волонтери, добра книга


Читайте такожКоментарі (0)
avatar