реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Дитячі зуби: коли починати хвилюватися?

Досить часто молоді мами й тата починають хвилюватися, якщо в їхнього малюка, якому виповнилося вже дев’ять місяців, не з’явилося жодного молочного зуба. Чи дійсно треба хвилюватися з цього приводу? З таким запитанням ми звернулися до завідувачки 1-го відділення Чернігівської дитячої стоматологічної поліклініки Надії Ахтирко.

Молочні зуби зазвичай починають прорізуватися в 6 – 8 місяців. Свій перший день народження однорічний малюк, як правило, святкує, маючи в роті по чотири верхніх і нижніх різці. До двох років прорізуються перші молочні моляри й ікла. Другі молочні моляри з’являються ще через півроку. Повне формування молочного зубного ряду завершується в три роки.

Що робити, якщо до 9 місяців у вашої дитини ще не прорізався жоден зуб? У першу чергу, не варто хвилюватися завчасно. Затримку прорізування тимчасових зубів у межах 6 місяців стоматологи вважають цілком природною. При цьому молодим батькам слід знати, що у хлопчиків, як правило, зуби прорізуються пізніше, ніж у дівчаток.

Уважно огляньте ясна малюка: дуже ймовірно, що вони набрякли і почервоніли, або, навпаки, ясна тонкі та бліді, а під ними можна намацати і навіть видно край зуба. Аби прискорити прорізування, купіть спеціальні кільцеві іграшки — стимулятори прорізування зубів. Корисний і легкий масаж ясен чистим пальцем або холодною чайною ложкою. Тиск на ясна полегшує і прискорює прорізування зубів, а холод зменшує неприємні відчуття.

Порушення термінів прорізування зубів може бути викликано загальною затримкою зростання на тлі низки захворювань дитини, в першу чергу при рахіті. Порадьтеся з педіатром: можливо, вашому малюкові потрібні вітаміни або препарати кальцію для підтримки нормального мінерального обміну.
У рідкісних випадках у дітей є адентія — відсутність зачатків зубів. Отже, якщо малюкові вже більше року, а зуби в нього ще не почали прорізуватися, варто звернутися за консультацією до лікаря-стоматолога. Перевірити наявність зубних зачатків можна за допомогою рентгенівського знімка. Рентгенівське опромінення може бути небезпечним для дитячого організму, тому це дослідження слід проводити тільки при необхідності і за призначенням лікаря. Сьогодні є можливість знизити шкідливу дію рентгенівських променів, якщо зробити знімок за допомогою спеціального обладнання, яке нині є в кожній сучасно оснащеній стоматологічній клініці.

Чернігівська обласна газета "Біла хата"




Теги:Бібла хата, дитячий стоматолог, дитячі зуби



Коментарі (0)
avatar