реклама партнерів:
Головна › Новини › КУЛЬТУРА
Дев'ята хорова асамблея пам'яті Любомира Боднарука
06-Чер-18 635 5.0 0
1 червня 2018 року у Чернігові відзначили 80-річний ювілей видатного майстра хорового мистецтва, Почесного громадянина міста, заслуженого діяча мистецтв України Любомира Боднарука. Вже дев’ять років його немає на цій землі. І всі ці роки колеги й послідовники великого хормейстера у день його народження проводять Хорову Асамблею на рідній сцені Любомира Боднарука у Чернігівському обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. На урочистому заході традиційно була присутня сім’я митця – дружина Любов Боднарук, донька Жанна Карпенко-Боднарук, народна артистка України, її чоловік композитор Анатолій Карпенко. Вів концертну програм автор проекту «Майстри хорової справи Чернігівщини» заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії, мистецтвознавець Олег Васюта.

ІХ Хорова Асамблея продемонструвала високий рівень та гарні традиції хорової культури у Чернігові, куди вкладав свою енергію й душу Любомир Боднарук. Концерт, у якому взяли участь професійні, а також учнівські, студентські й аматорські хори, вражав виконавською майстерністю та різноманіттям репертуару. Це були колективи з великою творчою історією, як от «Пролісок» музичної школи №2 імені Є. Богословського під керівництвом колеги Любомира Боднарука Ірини Бут. Вона працює з хором вже 30 років, і можна тільки уявити, скільки дітей пройшло через «Пролісок» і виросло у повазі й любові до музики й творчої праці.

Гарною ознакою розквіту хорової справи є поява нових колективів. Хор середніх класів «Дзвіночок» Чернігівської міської школи мистецтв створений тільки у 2015 році. Під керівництвом Анни Мащенко колектив вже здобув перемоги на міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсах.

Порадували виступами й інші учасники програми. Хор старших класів «Акварелі» музичної школи №2 імені Є. Богословського під керівництвом Вікторії Смоляк виконав твори в аранжуванні чудового композитора з Чернігівщини Олександра Іванька. Оригінальні концертні номери представила Чернігівська музична школа №1 імені С. Вільконського. Хор «Провесінь» (керівники Світлана Філін та Вікторія Полванюк) виконав, зокрема, твір чернігівського композитора Андрія Зименка «Калиновий гай» у супроводі симфонічного оркестру школи під керівництвом Костянтина Тумаша. Цікавий колектив – хор хлопчиків «Веселий камертон», який існує у музичній школі №1 вже 22 роки. Нині ним керує Олена Сєроштанова. Представляючи юних артистів, Олег Васюта наголосив на давніх традиціях чоловічих хорів на Чернігівщині, що налічують понад тисячу років.

Чернігівська міська школа мистецтв традиційно порадувала сильними концертними номерами. Хор старших класів «Сузір’я» (керівники Марина Тимошенко та Ольга Аксьонова) майстерно виконав дуже оригінальний твір К. Дженкінса «Adiemus» із залученням соло на флейті. А дівчата з вокального ансамблю «Гармонія» під керівництвом Ольги Уварової вражали артистизмом, гарними костюмами, чудовими голосами, якими вправно володіють – справжня гармонія в усьому.

Вшанували пам’ять Любомира Боднарука і його друзі та колеги – керівники капели бандуристів імені Остапа Вересая заслужена артистка України Раїса Борщ та заслужений працівник культури України Микола Борщ. Капела подарувала учасникам урочистостей оригінальний твір з філософських роздумів Григорія Сковороди із циклу «Сад Божественних пісень» на музику І. Гайденка.

До творчості українського філософа Григорія Сковороди має намір звернутися і академічний камерний хор імені Дмитра Бортнянського. Це буде хоровий цикл Івана Карабиця «Сад Божественних пісень», який чернігівська публіка почує у наступному концертному сезоні у проекті «Вокально-хоровий абонемент». Про такі цікаві плани повідомив Олег Васюта, оголошуючи виступ колективу на Хоровій Асамблеї. У їхньому професійному виконанні пролунали дуже оригінальні твори – старовинний кант та спіричуелс. Хор імені Дмитра Бортнянського, створений Любомиром Боднаруком, сьогодні надзвичайно порадував би свого засновника здобутками і творчим поступом під керівництвом лауреата міжнародних конкурсів Івана Богданова.

Заключним номером концерту став виступ хору викладачів «Софія» Чернігівської міської школи мистецтв під керівництвом Олени Савченко. Колектив існує лише шість років, але вже є переможцем Міжнародних конкурсів та учасником багатьох фестивалів. «Фантазії на теми українських народних пісень» О. Хромушина у натхненному виконанні цього хору завершили концертну програму на кульмінаційній хвилі.

Варто відзначити і гарну роботу концертмейстерів – Наталії Пономаренко, Альони Черкашиної, Юлії Куси, Тетяни Лаврентьєвої, Анни Бондаренко, Дмитра Галініна, Тетяни Новик, Еліни Шевкун.

Це було справжнє свято хорового співу. Хорова Асамблея засвідчила, що справа Любомира Боднарука живе в його талановитих учнях, які продовжують велику місію служіння культурі, мистецтву, країні, виховують молодь і, зрештою, їхніх батьків та всю громаду на істинній гармонії, високих почуттях, натхненній праці.

Любов Федорівна Боднарук була вражена чудовим концертом та кількістю учасників. Вона зауважила, що Любомир Мирославович зміг здійснювати свої творчі задуми тільки у взаємодії з колегами, студентами, дітьми та їхніми батьками, і щиро подякувала учасникам та організаторам чудового музичного свята, які продовжують його справу. А Жанна Боднарук наголосила на тому, що ці діти зараз ще не усвідомлюють, якими добрими і світлими думками й почуттями проростуть в їхніх душах ті зерна, що закладені заняттями музикою, хоровим співом, радістю спілкуванням у творчій співпраці.

Особлива подяка пролунала на адресу Олега Васюти за велику роботу по організації мистецьких заходів. Учасники урочистостей висловили сподівання, що наступна Х Хорова Асамблея – ювілейна, обов’язково відбудеться на такому ж високому мистецькому рівні.

Символічно, що день народження Любомира Боднарука припадає саме на 1 червня, на Міжнародний день захисту дітей. Його вклад у захист дітей складно переоцінити, адже це освіта, виховання і розвиток – найважливіші складові для достойного життя.

Віра ЛОБАНОВСЬКА

Довідково:
Боднарук Любомир Мирославович (01.06.1938 - 07.12.2009), заслужений діяч мистецтв України, видатний український диригент-хормейстер, педагог, культурно-громадський діяч. Лауреат обласної премії ім. Олекси Десняка, лауреат Всеукраїнських хорових конкурсів ім. М. Леонтовича та ім. Д. Січинського. Працював головним диригентом і художнім керівником ансамблю пісні і танцю «Полісся» Чернігівської обласної філармонії, хору Чернігівського музичного училища ім. Л. Ревуцького. Організатор відомого мистецького колективу – академічного камерного хору ім. Д. Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Багаторічний голова Чернігівського обласного відділення Українського фонду культури, очолював обласне відділення хорового товариства ім. М. Леонтовича, засновник щорічних дитячих хорових фестивалів "Свято хору", свята дитячої хорової музики "Сонечко". За визначні успіхи у роботі йому присвоєно звання "Заслужений діяч мистецтв України", нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня. Почесний Громадянин міста Чернігова. Від 2016 році у Чернігові є вулиця, названа його ім’ям.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:видатні чернігівці, хорове мистецство, Чернігівська філармонія, Любомир Боднарук


Читайте такожКоментарі (0)
avatar