Головна › Новини › Поради
Де і як перевіряються водолічильники
26-Лип-12 1456 0.0 0
До державного підприємства "Чернігівстандартметрологія" надходять запитання: як і де можна перевірити лічильники холодної та гарячої води і чи можна це зробити безпосередньо на нашому підприємстві „Чернігівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології і сертифікації”.
На запитання відповідає головний метролог - начальник відділу повірки і метрологічної атестації засобів вимірювальної техніки теплотехнічних та оптико-хімічних величин Наталія Іларіонова.

Державне підприємство "Чернігівстандартметрологія" не має своєї повірочної проливної установки. Тому для повірки квартирних лічильників води був створений контрольно-повірочний пункт на підприємстві ТОВ "Водосервіс плюс" (наказ №411/67 від 30 жовтня 2009р.).
Атестоване робоче місце державного повірника знаходиться на цьому контрольно-повірочному пункті, де і проводиться державна повірка лічильників води на установці, яка належить ТОВ "Водосервіс плюс".

Фінансові розрахунки між двома підприємствами регламентовано договором № 29 від 12 січня 2011 р. . В п.2.1 цього договору наведено: "Вартість робіт визначається згідно із затвердженим ”Переліком засобів вимірювальної техніки, що повіряються ДП “Чернігівстандартметрологія“, в якому зафіксована вартість повірки засобів вимірювальної техніки.”

Отже, вартість державної повірки лічильника води, згідно з ”Переліком…“, входить у загальний рахунок, який містить в собі вартість робіт наданих ТОВ "Водосервіс плюс".
Інформацію щодо складових загального рахунку можна отримати у ТОВ "Водосервіс плюс".

Прийом лічильників води здійснюється за місцем проведення повірки: м. Чернігів, вул. Бєлова,2, ТОВ "Водосервіс плюс".
Державне підприємство "Чернігівстандартметрологія" також проводить повірку лічильників тепла на контрольно-повірочному пункті на підприємстві ПАТ Облтеплокомуненерго (наказ №364 від 26 листопада 2007 р., договір №1021/329 від 9 серпня 2011 р.).
Причини створення контрольно-повірочного пункту і механізм розрахунків аналогічні, як для лічильників води.

Державне підприємство "Чернігівстандартметрологія" не має технічної можливості повіряти всі типи лічильників тепла . Їх кількість обмежена типом перетворювача витратно-складової частини, через яку протікає теплоносій теплообмінного контуру і яка виробляє вихідний сигнал, що є функцією об'єму, маси чи масової витрати теплоносія.

Лічильники тепла з крильчастим перетворювачем витрати та ультразвукові лічильники тепла типу СВТУ (виробник: фірма "Семпал", м.Київ) фахівець державного підприємства "Чернігівстандартметрологія" повіряє на контрольно-повірочному пункті підприємства ПАТ Облтеплокомененерго за адресою: м.Чернігів , 50 років ВЛКСМ,7.

Прес-служба ДП "Чернігівстандартметрологія"


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Чернігівстандартметрологія, водолічильники, Чернігівводоканал


Читайте також



Коментарі (0)
avatar