Далекий Схід стає придатком Китаю!
Професор географічного факультету Московського державного університету Наталья Зубарєвіч:" Наша посильне завдання на Далекому Сході сьогодні полягає в тому, щоб із нікому не потрібних, відмираючих поселень переселяти людей у міста, такі як Хабаровськ, Благовєщенськ, Уссурійськ. І якщо ми створимо комфортні умови для проживання в цих містах, пристойну транспортну інфраструктуру між ними, вони будуть "тримати територію".
Ось до чого дійшла російська політика -- хоча б уже втримати територію. Мова не йде ні про який розвиток, а лишень -- "втримати". Дохазяйнувалися!
Президент Спілки підприємців і орендарів Росії Андрєй Буніч, який жив на Далекому Сході, констатує, що за останні 15 років багато районів обезлюдніли. А в Благовєщенську просто "очень плохая ситуация":" Поруч, на другому березі Амуру, росте китайський мегаполіс Хейхе. Де-факто Амурська область стає його придатком. Благовєщенськ зі старими обідраними будинками на фоні сяючого китайського берега являє гнітюче враження. Люди продають свою нерухомість у Благовєщенську, яку тут же купляють ті ж таки китайці, щоб закріпитися на нашій території. В Китаї житло і продукти дешевші, і деякі наші пенсіонери навіть переїзджають на ту сторону Амуру і живуть там. Все це -- пряма дорога до втрати цього регіону".
Доволі прихильна до Путіна редакція "Литературки" мусила констатувати:" Після прийняття "Програми співробітництва між регіонами Далекого Сходу і Східного Сибіру Російської Федерації і північного сходу Китайської Народної Республіки на 2009- 2018 роки" країна розписалась у своїй згоді на експлуатацію власної території сусідньою державою".
Нагадаємо, що китайське місто Хейхе виросло за лічені роки на недавній російській території, переданій В.Путіним китайцям. Доходило до того, що російська церква мусила бігом будувати на острові посеред Амуру капличку, щоб хоч частину території на Амурі залишити за Росією. Рішення Путіна про передачу російської території так і не набуло великого розголосу в Росії. Так само тихо, з котячим поступом, без драконячого дихання Китай просувається і далі, вглиб. Дракон затамовує дихання і здобуває новий життєвий простір.
Василь ЧЕПУРНИЙ
Читайте також |
Коментарі (7) |
| |