реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО
Чи почистять колодязь президент із прем’єром?
27-Лют-19 620 3.0 0
В селах зараз проходять сільські сходи – традиційні збори, на які, як правило, приходять кілька десятків небайдужих сільчан. Інші відсиджуються по хатах. Зате бурчать, що все погано…

Жителі вулиці Борисівка села Рождественського Коропської ОТГ разом впорядкували за власні кошти колодязь, зробили на своїй вулиці справжню оазу. А власники тракторів по вулиці Перемоги своєю технікою підвезли пісок і прибрали нерівності на дорозі. Вони не чекали допомоги від якоїсь далекої обласної чи районної влади.
Має село Рождественське багато небайдужих випускників школи різних років, які, полишивши малу батьківщину, підтримують земляків, зокрема, сприяють розвитку спортивного життя – купують дороговартісну форму, м’ячі, іншу спортивну атрибутику. Першими почали робити це брати Євген та Віталій Вороб’ї. Сучасний тенісний стіл, м’ячі відомих спортивних брендів подарував школі Віталій Петренко. Допомагають юним спортсменам Сергій Нестерук, Олександр Лабадин, Микола Мережко.

Звісно, в селі важка демографія: майже половина жителів округу – 469 − пенсійного віку. Торік народилося всього двоє діток, 38 жителів померли. У школі 63 учнів і є 21 дошкільня. Тобто все ж перспектива у села є. Особливо, якщо не нарікати на когось, а самому біля себе прибрати сміття, почистити колодязь чи вирівняти ґрунтову дорогу.

А що ж турбує мешканців Рождественського, де дійсно без допомоги не обійтись? Доставка газет – поштова реформа їх підкосила і самі вони тут не справляться. Освітлення – по-доброму заздрять, що в сусідній Атюші вулиці світлі. Голова Коропської ОТГ Віктор Журавель пообіцяв, що й у цьому селі почнуть ставити ліхтарі. А ще просять приїзду у село …перукаря.

У сусідньому районі – Сосницькому, у великому селі Чорнотичі приклад дієвий селянам показує настоятель церкви св. Димитрія Ростовського о. Ярослав – він ініціював відновлення джерела біля села, обсадив його берізками, поклав доріжку. І зараз проїжджаючі в сторону Новгорода – Сіверського часто зупиняються набрати криничної водички. Проте зразу ж за клубом, недалеко від тої ж таки церкви – запущені ставки. Невже селянам так важко зібратися і почистити їх, скинутись грошима та купити малька? Чи таки чекати депутата, президента і ще якогось начальника?

Особливо дивує, коли селяни скаржаться на запущеність кладовищ. Та ж там поховані ваші рідні, ваші родичі, а в селі, навіть при нинішній демографічній ситуації є кілька десятків працездатних чоловіків – то хто має їх вивести на розчистку кладовищ? Невже не соромно скаржитися районній чи обласній владі на захаращеність кладовищ замість очищення їх? Зрештою, якщо на самооподаткування у тому ж Рождественському здали по 70 гривень на рік менше півсотні домогосподарств, а в Нехаївці, наприклад, цьогоріч майже 16 із половиною тисяч спрямували на заходи із благоустрою. Тобто, кожен, хто здав добровільний податок, зробив посильний внесок у загальну «казну», причетний до добрих справ на благо села, а це огородження кладовища, ремонт зупинки громадського транспорту, придбання ліхтарів, кріплень і дротів для вуличного освітлення. Частину зібраного витратили на потреби пожежної охорони: відремонтували автомобіль, купили запчастини та пальне. Звісно, Нехаївський старостинський округ – найбільший у Коропській ОТГ (в одній тільки Нехаївці більше тисячі жителів), але ж і активність самих людей показова. Тут не чекають з моря погоди, а від влади – бензопили і грабель для очистки кладовищ.

До речі, нехаївці платять ще й по 80 гривень з двору на утримання пожежної частини. А в багатьох селах тільки скаржаться на відсутність пожежної частини. Хоча в тій же Нехаївці також лінивих вистачає – попри те, що багато хат нежилих, а городи обробляються всі, але паркани не всі господарі лагодять і дерева не всі вони обпилюють, щоб на вулицю не вилізали кроною.

…Коли в Киріївці Сосницького району хваляться, що цього року почистили аж один колодязь, а на наступний рік запланували чистку ще чотирьох і в село центр зайнятості направляв двох людей, щоб почистили кладовище – а в селі більше 400 мешканців і не всі вони немічні – то стає сумно від такої людської байдужості до самих себе. І тут не зарадить жоден начальник ні з Києва, ні з Чернігова.

Василь ЧЕПУРНИЙ, "Голос України"
Чернігівська область.


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:Киріївка, Василь Чеепурний, Нехаївка, сільські сходи, Чорнотичі


Читайте такожКоментарі (0)
avatar