Головна › Новини › ПОЛІТИКУМ
Чернігівська облрада: у виборчому бюлетені 24 партії, а обрати треба одну
15-Жов-10 1164 0.0 0
14 жовтня обласна виборча комісія затвердила текст бюлетеню на виборах депутатів до Чернігівської обласної ради 31 жовтня 2010 року за партійними списками, до якого увійшло 24 партії.
Отже, з 15 парламентських партій за депутатські мандати до Чернігівської обради будуть боротися лише 7 з них.
Це – Партія регіонів (у списку 57 кандидатів), у бюлетені під №1, Комуністична партія (33 кандидата), №14 та Народна партія (25 кандидатів), №15.
Парламентська фракція БЮТ в області розпалася на Українську соціал-демократична партію (13 кандидатів), №7 та "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (64 кандидата), №8.
Від фракції «НУ-НС», яка утворена у Верховній Раді 9 партіями, боротьбу за депутатські мандати буде вести лише ветерани націонал-демократичного руху Чернігівщини – Українська народна партія (7 кандидатів), №10 та залишки партії «Наша Україна" (4 кандидата), №21.
До вихідців з фракції «НУ-НС» умовно можна зарахувати також і партію «Єдиний Центр» (12 кандидатів), №3.
Як не дивно, але виборці не побачать у бюлетені ні ХДС Стретовича-Жванії, ні партії «Захисників Вітчизни» Кармазина. А саме їх «представники» за рішенням ЦВК сьогодні «представляють» у Чернігівській обласній, міській та у більшості районних територіальних виборчих комісіях області парламентську фракцію «НУ-НС»?!
Серед більш-менш відомих загалу партій, що зареєстрували свої партійні списки 5 позапарламентських партій.
Як завжди це – Прогресивно-соціалістична партія (6 кандидатів) під №6, Соціалістична партія (33 кандидата), №11, Всеукраїнське об'єднання "Свобода" (13 кандидатів), №12, Партія зелених України (9 кандидатів), №18, та Всеукраїнське об'єднання "Громада" (5 кандидатів), №19.
Окремо треба виділити грошовиті партії-проекти, що були розкручені тільки під час останніх президентських виборів. Це – «Фронт змін" (19 кандидатів), №9, "Сильна Україна" (20 кандидатів), №16 та "УДАР Віталія Кличка" (10 кандидатів), №23. Списки перших двох укомплектовані за рахунок бізнесменів, які були чомусь свого часу під прапорами «НСНУ» та старої партноменклатури.
Ще 8 партій – типові політичні проекти під вибори, які, мабуть, замовили окремі місцеві бізнес-групи напередодні місцевих виборів, бо не порозумілися з партією влади або є технічними проектами.
Це – «Нова політика» (15 кандидатів), №2; «Сила і честь» (32 кандидата); №4, «Громадянська солідарність» (10 кандидатів), №5; партія "Правда" (5 кандидатів), №13; Аграрна партія (13 кандидатів), №17; "Справедливість" (7 кандидатів), №20; Партія пенсіонерів України (2 кандидата), №22 та Партія захисту пенсіонерів України (2 кандидата), №24.
Цікаво, що першу п’ятірку у виборчому бюлетені представляють партії влади та її проекти з діючим і екс-губернаторами та колишньою партноменклатурою.
У другій п’ятірці виборчого бюлетеню – головні на сьогодні опозиційні сили на Чернігівщині два уламка БЮТу, Фронт змін» та Українська народна партія.
Отже, виборцям Чернігівщини буде не складно розібратися 31 жовтня «хто є хто» в майже метровому блакитному виборчому бюлетені до обласної ради за партійними списками.

Сергій Соломаха


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесокКоментарі (0)
avatar