реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОНОМІКА

Чернігівщина орієнтується на країни Балтії

22-Жов-21 584 0.0 0
Вже вп’яте пройшов економічний форум «Чернігівщина - країни Балтії. Регіональний вимір». Минулого року був пропуск через карантин, а цьогоріч форум проходив з протиепідемічних вимог, у тому числі й стосовно відсотка вакцинованих осіб.

У підприємства Чернігівщини інвестують бізнес- партнери із 42 країн світу. Але саме співпраця з країнами Балтії видається дуже перспективною. Бо, як зазначив голова Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус, співпраця саме з країнами Балтії — давня й успішна історія. Сьогоднішній економічний форум — це ще одна можливість поглибити й розширити ці стосунки.

Учасники форуму — керівники області, очільники дипломатичних місій в Україні та країнах Балтії, представники торгово-промислових палат, бізнесових структур та об’єднань підприємців — обговорили експортний та імпортний потенціал Чернігівщини, можливості відкриття нових ринків та напрямків співпраці.

Обсяги товарообігу кожної з прибалтійських держав з Україною перевищують мільярд гривень. Проте не лише взаємною вигодою вимірюються відносини між країнами Балтії та нашою державою.

І Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, і Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас, що брали участь у форумі завдяки сучасним комунікаціям на відстані, вважають нашу державу не тільки діловим партнером, а й добрим другом своїх країн. Про це дипломати заявили під час економічного форуму . Балтійські держави підтримують Україну в її боротьбі за свободу й незалежність та на шляху до вступу до ЄС і НАТО.

За словами Ілгварса Кляви, латвійська економіка відкрита до співпраці. Особливо цікавими напрямками для цього він вважає харчову промисловість, лісопереробну та хімічну галузі, бачить перспективу і для спільних проєктів у сферах телекомунікацій, ІТ, туризму, транспорту та логістики, багатьох інших.

Для литовського бізнесу, на думку Валдемараса Сарапінаса, може бути привабливим співробітництво у галузях сільського господарства, харчової промисловості, відновлюваної енергетики, виробництва меблів, виробів з пластику, а також фінансової, страхової та інших видів діяльності.

За повідомленням департаменту інформаційної політики Чернігівської ОДАТеги:В'ячеслав Чаус, Україна - Латвія, Чернігівська ОДА, Україна - Литва


Читайте такожКоментарі (0)
avatar