реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Чернігів запровадив медаль за оборону міста

Сесія Чернігівської міської ради запровадила нову відзнаку територіальної громади – медаль «За оборону Чернігова».

Як повідомляє прес-служба міської ради, нею нагороджуватимуть тих, хто брав участь в обороні Чернігова під час Широкої війни.Як зазначається в повідомленні, це можуть бути військовослужбовці ЗСУ, прикордонники, поліцейські, а також представники Нацгвардії, ДСНС, СБУ та інших. Крім того, нагороду можуть отримати й чернігівці та інші громадяни України, громадяни інших держав, які провадили активну громадську, благодійну і волонтерську діяльність, відважно виконували свій громадянський обов’язок під час активних бойових дій, евакуаційних заходів і надання гуманітарної допомоги мешканцям міста у період з 24 лютого по 3 квітня цього року.

«Це рішення відповідає вимогам часу. Воно є в рамках чинного законодавства і, я впевнений, що це буде серйозне заохочення і на військові подвиги, і на трудові», — прокоментував необхідність такого рішення чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

Також на сесії вирішено присвоїти звання «Почесний громадянин міста Чернігова» чотирьом військовим, які керували обороною Чернігова під час активних бойових дій у лютому-квітні.

Найвищу нагороду територіальної громади міста Чернігова присвоєно генерал-майору ЗСУ, командувачу ОК «Північ», «Герою України» Віктору Ніколюку, полковнику ЗСУ, командиру 1-ї окремої Сіверської танкової бригади ОК «Північ», «Герою України» Леоніду Ході, полковнику ЗСУ, командиру 58-ї мотопіхотної бригади ОК «Північ» Дмитру Брижинському, полковнику ЗСУ, командиру 119-ї окремої бригади територіальної оборони регіонального управління Сил територіальної оборони «Північ» ЗСУ Олексію Висоцькому.

На сесії був присутній командир 119-ї окремої бригади тероборони Олексій Висоцький. Йому Владислав Атрошенко вручив диплом та нагрудний знак "Почесного громадянина Чернігова" особисто (на фото).

Чим відзначилися нагороджені? Командувач військ ОК «Північ» генерал-майор Віктор Ніколюк з перших днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію України керував обороною Чернігівщини та Сумщини. Своїми мудрими рішеннями, професійними та впевненими діями вибудував ефективну і потужну лінію фронту, забезпечив створення бойових порядків та системи вогню, зокрема, й навколо міста Чернігова, чим не допустив захоплення міста передовими загонами зс рф.

1-ша окрема Сіверська танкова бригада під командуванням полковника ЗСУ Леоніда Ходи прийняла бої на території Чернігівської області зі значно переважаючим противником та завдала вогневого ураження, що дало змогу організувати оборону на підступах до Чернігова. Протягом березня Леонід Хода вміло керував підрозділами, які здійснювали оборону Чернігова, завдаючи значного ураження по техніці та окупантам, які прийшли на українську землю, постійно перебуваючи на найважчих ділянках, де точилися бойові дії. Очолював групу, яка постійно висувалася на передній край та завдавала болісних ударів по противнику.

З перших днів війни полковник ЗСУ Дмитро Брижинський підпорядкував собі підрозділи наявних складових сил оборони (Нацгвардії, прикордонної служби, СБУ), чим не допустив дезорганізації системи управління у військовій та цивільній ланках. Гідно відбиваючи штурм окупантів, які застосували танки і важку артилерію, українські захисники, під командуванням полковника Брижинського, втримали свої позиції при обороні Чернігова та нанесли суттєві втрати противнику в особовому складі, броне- та автомобільній техніці.

Під загальним командуванням полковника ЗСУ Олексія Висоцького підрозділи ТрО та батальйони, які входять до складу 119-ї бригади, маючи чіткий наказ не здавати позицій, вели повноцінні бої на околицях міста Чернігова для забезпечення захисту цивільного населення та його оборони. Спільними зусиллями бригади відбили російську агресію.



Теги:Чернігівська міська рада, оборона Чернігова, широка війна, Леонід Ходя, генерал Ніколюк


Читайте також






Коментарі (0)
avatar