реклама партнерів:
Головна › Новини › ПОГЛЯД

Будинок з мезоніном

Це садиба Аделії Кринської на хуторі Тимки біля села Стара Басань.

Уявляю, яка краса тут була колись! Проте ми застали цю будівлю у плачевному стані. На жаль, новому вододарю не до відновлення архітектурних перлинок, треба ж мавзолей собі будувати...

Аделія Кринська була сестрою дружини київського лікаря Олексія Лєскова. Тут багато разів бував його брат - письменник Микола Лєсков, автор "Левши".

Садиба побудована в середині 19 ст. А цікава вона тим, що майже втрималася до нашого часу без змін ззовні і всередині. Це, між іншим, зразок садибного будівництва 19 століття в Україні. Хоча дещо й запозичено. Приміром, мезонін. В архітектурі це надбудова над середньою частиною житлового будинку, здебільшого невеликого. Подібна садибна архітектура запозичена з Італії.

Колись у будинку можна було ще побачити, як на мезонін вели дерев'яні сходи з різьбленими перилами. А у кімнатах були печі, оздоблені кахлями, на вікнах красувалось вітражне скло. Неймовірної краси дерев'яне мереживо також прикрашало цю будівлю.

На жаль, ми сьогодні можемо спостерігати лише колишню красу садиби та зойкати від жахливого занедбання такої перлинки.
Проте, це реалії нашого життя, де крапки розставляють можновладці.
А ми лише тихенько милуємось залишками краси та сподіваємось на відродження.

Любов СИЛА


Від редакції. Той агромагнат, що збудував собі мавзолей - Леонід Яковишин.Теги:Бобровицька громада, Любов Сила, Леонід Яковишин, пам'ятки культури


Читайте такожКоментарі (0)
avatar