реклама партнерів:
Головна › Новини › МЕДИЦИНА

Благодійні внеcки в лікарнях: коли стануть прозорими?

09-Лис-16 776 1.0 0
В минулому році благодійні внески в чернігівських міських лікувальних закладах почали збирати за новими правилами: більше прозорості у звітуванні про їх витрати та дія договорів про співпрацю з благодійними фондами, що працюють на території лікувально-профілактичних закладів.

В цьому ж році експерти Інституту аналітики та адвокації перевірили минулорічну роботу і виявили, що лікувально-профілактичні заклади міста дійсно в більшій мірі звітуються і працюють згідно договору. А також виявили, що система збору та витрачання благодійних внесків стала більш зрозуміла, що в результаті збільшує довіру пацієнтів до медицини в цілому.

Маючи позитивну практику на рівні міста, було б логічно поширити її й на область. За отриманими даними від Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної держаної адміністрації, лише кілька лікувальних закладів мають договори про співпрацю з благодійними фондами. Деякі з них працюють з кількома благодійними фондами, які час від часу змінюються. А ось чітких та зрозумілих умов співпраці між ними не існує.

Відповідно до Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» пацієнти мають повне право надавати грошову чи іншу допомогу лікарням добровільно для закупівлі необхідних медикаментів, ремонту приміщень чи обладнання. В свою чергу благодійний фонд здійснює роль посередника у фінансових стосунках між громадянами та лікувальним закладом. Фонд може використовувати не більше 20% від річного доходу на адміністративні витрати. Решту коштів та ресурсів мусить передавати на баланс закладів медичної допомоги.

Інститут аналітики та адвокації в свою чергу пропонує заключити типовий договір про співробітництво із благодійними організаціями, що діють на території лікувально-профілактичних закладів Чернігівської області. Угоди містять пункти про порядок звітування за отримані доходи та витрати як благодійного фонду, так і медичного закладу.

Також згідно договору усі медичні заклади обласного підпорядкування зобов’язуються публічно оприлюднювати звіти про надходження та витрачання благодійних внесків на стендах та офіційних веб-сайтах за нявності.

Це є важливим кроком для побудови якісної та підзвітної людям медицини. А також це необхідно, аби мешканці Чернігівщини бачили, як витрачають їхні благодійні пожертви.

Довідка: Програму «Протидія поборам за безкоштовні медичні послуги» реалізує громадська організація «Інституту аналітики та адвокації» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Тетяна РОМАНОВА


Допомога проекту СІВЕРЩИНА - благодійний внесок

Теги:тетяна Романова, благодійні внески, медична реформа


Читайте такожКоментарі (0)
avatar