реклама партнерів:
Головна › Новини › СУСПІЛЬСТВО

Без мільйонерів, зате із землею і дорогими авто

Серед депутатів Бобровицької міськради немає мільйонерів, натомість є земельні магнати і любителі гарних авто – такий результат моніторингу е-декларацій депутатів Бобровицької ОТГ, проведений ГО «Агенція міських ініціатив».

Найбільші землевласники-депутати «Батьківщини» і Аграрної партії

Найбільшим землевласником серед депутатів Бобровицької міської ради згідно даних з декларації виявилась депутатка від Аграрної партії Валентина Даценко, яка працює головним бухгалтером ТОВ «Козацьке». Вона задекларувала у своїй власності 1118,9 га землі, а у власності членів своєї родини – 191 га. Але, перевіривши інформацію, Валентина Даценко зрозуміла, що в декларації була допущена помилка:

“Це щось неправильно зазначено в декларації. Може нулів наставила більше, ніж треба. Так, дійсно зробила з себе багату леді. Зайві нулі в деяких позицій допустила. Насправді у моїй власності десь 12 га. У власності членів родини – 6 га”, – перерахувавши ще раз земельні ділянки, зазначила депутатка.

Депутат від “Батьківщини” Андрій Шумейко (керуючий відділенням Приватне підприємство «Агропрогрес») задекларував більше 298,5 га землі у власності. Він так само не підтвердив наявність такої кількості земельної ділянки у його власності:

“Та ви що? Ні! у мене дві повні земельні ділянки по 8 га, і пай 8 га і ще одна – 8 га. То щось там неправильно. Ну загалом у мене десь 21 га. Точно я не підраховував, бо воно в оренді. Я здаю в оренду в ПП “Агропрогрес”. Це пасовище, рілля, домашній город”.

В трійку лідерів також увійшла директорка Марківецької ЗОШ Галина Шевченко (Аграрна партія), яка задекларувала 44,5 га землі.

Депутати без житла, але з автопарком

Засновник Приватного сільськогосподарського підприємства «Оберіг» Олександр Приходько (БПП “Солідарність”) не задекларував жодного квадратного метра житлової площі. Натомість у своїй власності він має NISSAN MURANO 2013 року і 3 вантажні авто. До речі, згідно даних youcontrol дане підприємство має податковий борг.

На жаль, нам так і не вдалося зв’язатись з депутатом для коментаря.

Депутат від партії “Наш край” Григорій Шевченко (охоронець Південно – Західна залізниця) також не вказав, де проживав цілий минулий рік. Натомість депутат задекларував 10,7 га землі і 81,5 тис грн доходу.

“Я не знав, що треба декларувати житлову площу, де проживаєш, навіть якщо вона тобі не належить”, – чесно зізнався депутат.

Сергій Баняс, директор Кобижчанської ЗОШ (Аграрна партія України) також виявився без житла. Але задекларував готівку в 100 тис грн.

“Ні, я маю житло, просто воно не записано на мене. Не знав, що треба й це вказувати. На майбутнє буду знати”, – зазначив депутат.

Слід зазначити, що за правилами подання е-декларації необхідно вказувати все майно, яке є не тільки на праві власності, але й у користуванні. Тобто всі депутати, які не вказали житло, але не живуть на вулиці — зробили помилки. З правилами подання можна ознайомитись на сайті Національного агенства з питань запобігання корупції.

Депутатський автопарк

Найдорожчим автомобілем володіє Олег Буднік з Радикальної партії Олега Ляшка. У його власності знаходиться SKODA KODIAQ 2017 року випуску вартістю близько $34,3 тис. При цьому його річний дохід склав 142,4 тис грн. А от дохід його дружини склав майже мільйон – 985 тис грн. Також родина має 2 житлових будинки (118 і 66 кв.м) і квартиру. Депутат та його дружина займаються підприємницькою діяльністю.

Не сильно відстає від нього колега з “БПП Солідарність” Олександр Приходько з NISSAN MURANO 2013 року вартістю $18 тис.

Замикає трійку депутат з “БПП Солідарність” Микола Сіденко, який володіє Volkswagen Tiguan 2012 року вартістю $17 тис. Він працює заступником головного лікаря Бобровицької центральної районної лікарні та є заступником завідуючої аптеки ГВК “Медик”.

Скільки заробили депутати?

В Бобровицькій міській раді мільйонерів немає, втім є депутати з достойними статками, яких ми виділили в трійку лідерів. Найбільше заробив в минулому році депутат від Аграрної партії, підприємець Віталій Хотін – 980 тис грн. Депутат їздить на KIA sorento 2011 рік вартістю $14 тис, у власності має 3 вантажні авто. Окрім цього, депутат задекларував готівкові кошти: 550 тис грн і 24 тис доларів.

“Приватним підприємцем працюю вже більше 11 років. Займаюсь роздрібною торгівлею будівельними матеріалами. Раніше працював в податковій міліції потім звільнився і почав займатись власною справою,” – зазначив депутат.

Наступні за рейтингом йдуть двоє заступників директора ТОВ «Земля і Воля», депутати від “Аграрної партії” з майже однаковим доходом: Володимир Маковій – 476 тис грн та Ганна Приходько – 406 тис грн. Згідно даних youcontrol власником та генеральним директором підприємства є народний депутат 1 скликання Леонід Яковшин.

Дещо гірші справи у депутата від “Батьківщина” Анатолія Ткаліча, який не заробив ні копійки за минулий рік згідно з поданої декларації.

“Держу дома двоє поросят. Займаюсь домашнім господарством. Сало, м’ясо є, а що мені ще треба? Маю деякі проблеми зі здоров’ям. Пенсію поки не отримую. А що декларувати, як немає що декларувати?”, – розказав про свою життєву ситуацію Анатолій Ткаліч.

Найменший дохід за минулий рік серед депутатів виявився у Юрія Зазимка, директора КП “Міськдобробут” (Радикальна партія Олега ляшка) – 26,7 тис грн.

Про доступність та відкритість

Варто зазначити, що на офіційному сайті Бобровицької міської ради знаходиться вся необхідна інформація про депутатів міської ради: є контактні дані для зв’язку, межі округу, місце роботи, посада і дата народження. Окрім цього, більшість депутатів були відкриті до спілкування та адекватно реагували на вказані неточності у деклараціях.

Тетяна РОМАНОВАТеги:тетяна Романова, Яковишин, Бобровиця, декларації


Читайте такожКоментарі (0)
avatar