реклама партнерів:
Головна › Новини › ЕКОЛОГІЯ

А ви птахів уже зустріли?

За календарем Міжнародних екологічних акцій 1 квітня визначено Днем птахів. Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми стану збереження пташиного світу, бо ці проблеми торкаються всіх країн і континентів.
Птахи існують на планеті понад 150 мільйонів років, немає на землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їх зовнішній вигляд досить різноманітний і способи життя різняться.

Пташиний світ Чернігівщини також досить різноманітний, він нараховує 289 видів, з яких 45 є осілими, а решта або прилітають на гніздування (достовірно гніздиться 188 видів), або зустрічаються під час весняного або осіннього перельотів.

З усіх видів птахів нашого регіону 51 занесений до Червоної книги України. Це, скажімо, лелека чорний, журавель сірий, скопа, підорлик малий, беркут, орлан – білохвіст, тонкодзьобий та великий кроншнепи, кулик – сорока, поручайник, пугач, очеретянка прудка та інші.

Неоціненну користь приносять птахи людині. Вченими підраховано, що на 1 кв. км птахи знищують не менше 25 кг комах. До того ж вони досить спритні і діяльні. Пара синиць може “обробити” за день близько 40 яблунь, збираючи з них шкідників.
Але комахи знищують комах вибірково. Дятли звичайно віддають перевагу короїдам, сіра мухоловка – летючим комахам, переважно мухам, іволга годується, головним чином, волохатою гусінню. Є також види, які не особливо розбірливі в їжі, з комахоїдних – це шпаки а також воронові.

Птахи знищують не тільки шкідливих комах, але й багато шкідливих гризунів, які часто завдають суттєвих збитків урожаю сільськогосподарських культур. Варто відзначити, що сови та більшість денних хижих птахів з’їдають величезну кількість мишей-полівок та інших гризунів.

Птахи також сприяють розселенню дерев та кущів. Наприклад, сойка годується не тільки комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Багато птахів (шпаки, дрозди, сірі куріпки, тетереви) восени та взимку годуються переважно ягодами горобини, калини, терену, малини, бузини, насіння яких розносяться на значні відстані.
До всього, птахи створюють необхідний ланцюг в ряді живих істот, встановлюють рівновагу у боротьбі за існування у тваринному світі.

Тож, Державна екологічна інспекція в Чернігівській області закликає громадян бути самосвідомими та дбати про збереження та охорону тваринного світу, зокрема орнітофауни та взагалі навколишнього природного середовища нашого мальовничого Чернігівського краю.

Артем Коломієць, держінспектор з
охорони навколишнього природного
середовища, провідний спеціаліст
Держекоінспекції в Чернігівській області
Теги:садівництво, Сойка, Екологія, Птахи


Читайте такожКоментарі (0)
avatar